Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Bardakçı görevden alındı, yerine Akpınar getirildi…

Bardakçı görevden alındı, yerine Akpınar getirildi…

Ankara il milli eğitim müdürlüğüne, Ereğli’nin çok iyi bildiği bir isim getirildi


MEB bünyesinde yapılandırma başlatan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk İl Milli Eğitim Müdürleri arasında değişikliğe başladı.
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı’nın görevden alınarak yerine bir dönem Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü de olan Turan Akpınar getirildi.
Edinilen bilgiye göre, 2 Haziran 2016 tarihinde Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Vefa Bardakçı, Bakan Selçuk tarafından görevden alındı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini iki yılı aşkın süredir yürüten Bardakçı’nın görevden alınmasından sonra Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine bir dönem Zonguldak’ta da görev yapmış Turan Akpınar atandı.

EREĞLİ’DE GÖREV YAPTI
Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Turan Akpınar göreve başladı ve göreve başlaması ile ilgili bir mesaj yayınladı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar mesajında Bingöl, İstanbul, Karadeniz Ereğli, Sivas ve Adana’dan sonra Milli Eğitim Bakanlığının takdirleriyle 14.08.2018 tarihinden itibaren Ankara İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandığını açıkladı.

 

TURAN AKPINAR
GÖREVE BAŞLAMA MESAJI YAYIMLADI
Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, göreve başlama mesajı yayımladı. Akpınar şunları kaydetti:
“Kıymetli Ankaralılar! Milli Eğitim Bakanlığında 1990’da başlayan eğitim-öğretim ve eğitim yöneticiliği yolculuğumuz; Bingöl, İstanbul, Karadeniz Ereğli, Sivas ve Adana’dan sonra Bakanlığımızın takdirleriyle bugünden itibaren Ankara’da devam edecektir. Cumhuriyetimizin başkenti, binlerce yıllık tarihi geçmişiyle; bilim, kültür, sanat, spor ve eğitim şehri Ankara’mızda, eğitim yöneticisi olarak görev yapacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.
Ankara’nın önemini ve büyüklüğünü biliyorum; özellikle ifade etmeliyim ki burada eğitimin sorumluluğunu üstlenmek benim için büyük bir onurdur. Ankara’da bugüne kadar görev yapan İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını belirtiyor, hizmetlerin daha da artarak en kaliteli şekilde devam edeceğinin bilinmesini istiyorum.
Ankara Milli Eğitim Müdürlüğüne bugüne kadar hizmet edenlerden hayatta olanlara sağlık, huzur ve uzun ömürler, aramızdan ayrılanlara da Allah’tan rahmet diliyorum. Giderek derinleşen ve çok boyutlu hale gelen küreselleşme süreci, ülkelere büyüme ve gelişme yönünde önemli fırsatlar sunduğu gibi, bazı tehdit ve riskleri de beraberinde getirmektedir.
Tehdit ve riskleri dikkate alıp önlemler geliştirebilen, mevcut potansiyellerini harekete geçirerek büyüme ve kalkınma imkânlarını azami ölçüde değerlendirebilen ve bunu ekonomisi ve bireyleri için bir fırsata dönüştürebilen ülkeler, kalkınma sürecini başarıyla sürdürüp gelecekte dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alacaktır. Bu nedenle eğitimcilerimize; bilgi üretmek, öğrenme ve öğretme süreçlerinde yeni yaklaşımlar geliştirmek ve donanımlı nesiller yetiştirmek hususunda çok önemli vazifeler düşmektedir.
Önümüzdeki dönemde bu bilinç ve sorumlulukla, eğitimin hemen her alanında önemli atılımlar yapmak, neler yapabileceğimizi tasarlamak için oldukça yoğun bir çaba göstereceğiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefini yakalamak, ileri toplumlar arasında yerimizi almak, ülkemizin temel hedefidir. Bu açıdan bakıldığında bir ilin eğitim yöneticisi olmak büyük bir sorumluluktur.
Yönetim anlayışımız; “insanları yönetmek değil, insanlarla birlikte yönetmek” olacaktır. İlimizde eğitim alanında başarının artırılması, eğitim ortamlarının daha da iyileştirilmesi için herkesin desteğine ihtiyacımız vardır. Bu anlamda başta öğrenci velilerimizin, hayırseverlerimizin, sivil toplum örgütlerimizin bize destek vereceklerinden eminim. Ankara’mızın eğitim liderliği bize verildiğinde en çok güvendiğim, ilimizde görev yapan yöneticilerimiz ve özellikle öğretmenlerimiz olmuştur. Benim kapım sizlere her zaman açık olacaktır.
Takım ruhu ile sizlerin tecrübe ve heyecanınızla birlikte, birçok başarıya imza atacağız. Temel stratejimiz eğitime erişim, eğitimde kalitenin artırılması ve eğitim altyapısın tamamlanması olacaktır.  Hedefimiz her alanda sürekli iyileşme ve gelişmedir. Okullarda bilimsel, sosyal, sportif ve kültürel çalışmaların daha fazla yapılması için çaba harcayacağız. Ankara’ya birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik içinde hizmet etmenin gayreti içinde olacağız. Görev sürem boyunca tüm eğitim çalışanlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin, basın mensuplarının ve tüm Ankaralıların bize yardım ve desteklerini esirgemeyecekleri düşüncesiyle ailem ve şahsım adına selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın