Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

“YOK SAYILMAK” İSTEMİYORLAR!

“YOK SAYILMAK” İSTEMİYORLAR!

Karadeniz Ereğli Belediyesi uhdesindeki Sahil Kafe’nin ihale çıkacağı kararının ardından, tesis bünyesindeki ‘özel bireyler’ ile onların ailelerine ayrılan bölüm olan “Tebessüm Kafe’nin” akıbeti merak konusu oldu. Özel bireyler ‘yok sayılmak’ istemiyor…
Edinilen bilgiye göre, Mayıs ayı Belediye Meclisi’nde AK Parti’li Belediye Meclis Üyeleri’nin red oyuna karşılık, CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin kabul oyları ile Sahil Kafe’nin ihaleye çıkacağı kararı alındı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, işletmenin zarar ettiğini ve bu nedenle ihaleye çıkarttıklarını söylemişti.
UYSAL ZAMANINDA YAPILMIŞTI
2014 yılından bu yana belediye tarafından işletilen ve ucuz olduğu için tercih edilen Sahil Kafe’nin bir bölümü ise eski Belediye Başkanı Hüseyin Uysal döneminde özel bireyler ve ailelerinin kullanımına uygun hale getirilmişti.

-HABERİN İÇİNDEN-
ÖZEL BİREYLER ve AİLELERİ NE OLACAK!?

*Yaklaşık bir yıldır, özel bireyler yararına ilçede “Yaşam Köyü” kurmak için olağanüstü çarpa harcayan bu bireylerin aileleri, birde üstüne kendilerine ait olan tek tesisisin de ellerinden gitme ihtimali karşında üzgün.
*Spor yapmaları gereken özel bireyler, spor yapabilecekleri salon bulmak konusunda dertliler.
*Müzik dersi alması gereken özel bireyler, kendilerine ayrılan Cumhuriyet Halk Evlerindeki odanın, son 2 haftadır kullanılmayan eşyalar ile doldurulmasından dertliler.
*Sosyal hayatta olmak isteyen özel bireyler; bozuk yollar, yetersiz alanlar, saygısız kişiler ve özel insanları sözümüz ona ‘kusurlu’ gören engelli insanlardan dertliler.
*Özel insanlar ve onların aileleri sürekli ötelenmekten, yok sayılmaktan bıktılar, dertliler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün3
kızgın3
gülücük0
hayran0
şaşkın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın