Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YIL SONUNA KADAR ZAM YOK!.

YIL SONUNA KADAR ZAM YOK!.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde, taksi ücretlerine yıl sonuna kadar zam yapılmayacağı bildirildi.

Karadeniz Ereğli Taksiciler Derneği Başkanı Yücel Oktay, Ereğli FM’de “Fikri Kapan’la Burada Konuşalım” programında yaptığı açıklamalarda, taksimetler açmanın zorunlu olduğunu ancak, belirlenen fiyatı alıp almamanın zorunlu olmadığını söyledi.

İlçedeki aktif 153 taksi sahibinin 15’i hariç tamamının dernek üyesi olduğunu anlatan Oktay, şöyle dedi:

“Her dernek gibi biz de üyelerimizin çalışma yaşamlarının daha iyi koşullarda olabilmesi için çaba gösteriyoruz. Taksici esnafı üzerinde bir yaptırımımız olmamakla birlikte aldığımız yönetim kurulu kararlarını, duraklarımızdaki yönetimlere aktarıyoruz. Gerek duyulanları onlar uyguluyorlar. Geldiğimiz noktada taksici esnafımızın çok fazla sorunu yok. Ereğli Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal da, sorunlarımızla yakından ilgileniyor. Önümüzdeki günlerde tek tip duraklar yapılacak. Desteklerinden dolayı Sayın Uysal ve Şoförler Odası Başkanımız Cevdet Civelek’e teşekkür ediyoruz.”

ZAM YOK, ÇİFT TARİFE YOK!

Oktay, bazı çevrelerde “taksi ücretlerine zam yapıldığı” şeklindeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Aslında uyguladığımız fiyatlar taksimetrenin belirlediği rakamlara yakın fiyatlardır. Halen yakın mesafelere 5 liradan olmak üzere, mesafe uzadıkça küçük dilemlerde yükselen fiyatlarla yolcu taşıyoruz. Bunun yanı sıra önceki yıllarda uygulanan saat 24.00’den sabaha kadar çift tarifeyi de kaldırdık. 24 saat aynı fiyattan yolcu taşıyoruz. Hatta yakın bölgelerde telefon ile taksi istenmesinde de tek gidiş ücreti alıyoruz. Yıl sonuna kadar da zam yapmamayı düşünüyoruz. Önemli olan esnafımızın kazancının yanı sıra müşteri memnuniyetini sağlamak.”

Oktay, Taksi - dolmuş gibi uygulamasının gündemlerinde olmadığını, Hükümetten ise otomobillerde Özel Tüketim Vergisi’ni kaldırmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Programda yer alan Karadeniz Ereğli Taksiciler Derneği Başkan Yardımcısı Hakan Polat ise Ereğli’deki taksi şoförlerin kılık-kıyafetlerinin, müşteri-esnaf ilişkilerinin daha düzenli olduğunu söyledi. Polat, Ereğli’nin coğrafi konumu nedeniyle taksilerin daha çok terci edildiğini kaydetti.

Özcan ile Polat, programın son bölümünde kendilerini konuk olarak aldığı Kapan ile Ereğli FM personeline teşekkür ederken, akaryakıt istasyonundan indirimli akaryakıt temin imkanı sağlaması dolayısıyla, radyonun yönetim kurulu başkanı Halil Bozkuş’a ayrıca teşekkür ettiklerini bildirdiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın