Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YIKIM KARARINA TEPKİ GÖSTERDİLER

YIKIM KARARINA TEPKİ GÖSTERDİLER

Ereğli Belediyesi’nin Kent Meydanı Projesi kapsamında katlı otopark binasını yıkma kararı almasına esnaf tepki gösterdi.

Müftü Mahallesi’ndeki Ereğli Belediyesi’ne ait katlı otopark binası önünde toplanan şoförler belediyenin yıkım kararını eleştirdi.

Durak başkanları, yöneticileri ve şoför esnafı adına açıklamada bulunan Ekip Taşımacılık Kooperatif Başkanı Ali Aydın, 90 köyden yolcu taşımacılığı yapan 500 araç sahibinin kullandığı katlı otopark binasının yıkım kararı alınmasının sadece şoför esnafını değil vatandaşları da mağdur edeceğini söyledi.

Köy minibüsleri ve hususi araçların da kullandığı katlı otoparkın Ereğli Belediyesi tarafından alınan yıkım kararının durdurulması için Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın yürütmeyi durdurma davası açtığını belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Katlı otopark yıkıldığı ve şehir merkezi dışına taşındığı takdirde sadece bizler mağdur olmayacağız, köylerden taşıdığımız vatandaşlarımız bu konuda mağdur olacak. Şehir merkezine araç değiştirip yükleriyle beraber aktarmalı geleceğinden külfet altına girecektir, zamanla da şehir merkezinden kopacaktır. Biz kamu yararına yapılan katlı otoparkın yıkılmasını istemiyoruz. Eğer şayet yıkılacaksa yeni yapılacak kent meydanının altındaki otoparktan köy minibüslerine yer verilmesini istiyoruz."

Açıklamanın ardından grup dağıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın