Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Yer altında doğan umut ışığı

Yer altında doğan umut ışığı

Merkezi Karadeniz Ereğli’de bulunan Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ne, 94 bin lira hibe desteği verildiği bildirildi.


Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu’nu yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziyaret eden Dernek Başkanı Çetin Yiğit, ziyarette konuşmasında, İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı ve Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği ortaklığı ile “Yer altında doğan umut ışığı projesi” geliştirdiklerini söyledi.
Proje için yapılan destek başvurusunun bakanlıkça kabul görerek derneğe 94 bin lira maddi yardım aktarıldığını anlatan Yiğit, “projemize İçişleri Bakanlığı, valimizin ve sizin değerli katkıları ile 94 bin lira hibe kredi aldık. Allah, hepinizden razı olsun. Bu, maden şehitleri adına bir ilk oldu, çok iyi oldu. Size, valimize ve bakanlığımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu ise projeye kaynak aktarılmasından ötürü duyduğu memnuniyeti belirterek, “siz uğraştınız, valimiz ve bakanlığımız bu işe ’okey’ dedi. Bu çok güzel bir şey, teşekkür ve tebrik ediyorum” dedi.
Ziyarette, üzerine küçük puntolu harflerle yazılan 684 madencinin isimlerinin bulunduğu Zonguldak Kömürspor forması, Madenoğlu’na madenciler tarafından armağan edildi.  

94 bin lira nereye harcanak?
Öte yandan, alınan bilgiye göre, aktarılan 94 bin liranın İl genelinde maden sektöründe çalışırken iş kazası sonucu yaşamını yitiren maden şehitlerinin ailelerinin birlik ve beraberliği için harcanacak. Ailelerin çocuklarının psikolojik desteklenmesi, okul çağında olanların ise ekonomik yönden desteklenmesi sağlanacak.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran2
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
Ali Özat

30 Kasım 2017 - 09:20

Çalışmalarınız da başarılar dilerim başkanım ALLAH yardımcınız olsun

Ahmet Güney

29 Kasım 2017 - 16:15

Allah güle güle harcamayı nasip etsin

Yorum Yazın