Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Bakan Özlü açıkladı!

Bakan Özlü açıkladı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde İngilizce eğitim veren denizcilik lisesi açılacağını bildirdi.


Özlü, açıklamasında, ülkede ekonomik, sosyal ve kültürel gelişim ile nitelikli insan gücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik ortaöğretim okullarının katkısının büyük önem taşıdığını belirtti. En büyük yatırımın ise insana yapılan yatırım olduğunu savunan Özlü, şunları kaydetti:
“Düzce’de eğitim standartlarının yükselmesi ve mesleki eğitimin artırılması kapsamında Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yabancı dili İngilizce eğitim vermek üzere Anadolu Meslek programında denizcilik alanının açılması kararı, Milli Eğitim Bakanlığımızdan çıkmıştır. Düzce’mize hayırlı olsun.
Düzce’yi eğitimde, Türkiye’nin en önde gelen illerinden biri yapma gayretimiz büyük bir özveri İle devam ediyor. 18 Kasımda Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz Beyin Düzce’ye yaptığı ziyarette de belirttiği gibi; 2018 yılında, Düzce’nin eğitim noktasında hiçbir eksiği kalmayacak inşallah. Yaptık, yapıyoruz ama inşallah 2018 yılında hepsi tamamlanacak.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın