Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YENİ DÖNEM İLK MECLİS YAPILDI

YENİ DÖNEM İLK MECLİS YAPILDI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin yeni dönem Meclis’i Başkan Halil Posbıyık başkanlığında gerçekleştirildi.
Alınan bilgiye göre, Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu'nda Nisan ayı ilk toplantısını yoğun bir katılımla yapıldı.  Posbıyık, gündem maddeleri öncesi yaptığı konuşmada, yeni seçilen meclis üyeleri ile ilçenin sorunlarının çözümü için çaba harcayacaklarını söyledi. Tüm Meclis üyeleri ile eşit bir şekilde çalışacaklarını belirten Posbıyık “benim için 31 arkadaşımın hepsi de çok değerli insanlar. O, bu parti diye bir şeyi asla düşünmüyorum. Beraber bir yola çıktık, Ereğli sevdası için yola çıktık. Ereğli'nin birikmiş sorunları var, inanılmayacak kadar. Ereğli'de yaşayan 118 bin kişi bu arkadaşları seçti. El ele vererek, kol kola girerek birlik ve beraberlik içerisinde çözüm yollarını bulmak bizim görevimizdir” dedi.
“ÖNÜMÜZE KATARAK ANKARA'YA GİDECEĞİZ”
Ereğli’de çözülmeye bekleyen sorunların olduğunu ifade eden Posbıyık, şu sözlerle konuştu:
“Ereğli'nin üniversite, tersaneler sorunları var. Çözülmeyecek sorun yok. Biz bunları çözebilecek güçteyiz. Hangi parti olursa olsun bir araya geleceğiz. AK Parti, MHP, DSP, Saadet Partisi İlçe Başkanı, bütün hepimiz bir araya geleceğiz, bireysel işlemlerimizi görmeyeceğiz, Ereğli'nin sorunları var, işsizlikten kırılan insanlar var, esnaf siftah yapamadan dükkan kapatıyor. Hiç ummadığınız insanlar evlerine ekmek götürmekte zorlanıyorlar. Bunu kenardan izlemek dinimize de yakışmaz. Bunu el birliği ile çözmemiz lazım.
Zaman zaman üniversite konusunda diğer önemli konularda siyasi partilerin ilçe başkanlarını önümüze katarak Ankara'ya gideceğiz, bakanlıkların önünde yatacağız. Ereğli'de ağlayan kimse yok şuanda, bundan sonra Ereğli Belediyesi ağlayacak. Ağlamayan çocuğa meme vermezler. Ben inanıyorum 31 arkadaşım ile birlikte yapacağımız çalışmalarla sorunları tek tek planlama dahilinde çözeceğimize inanıyorum. Bu işler böyle başlar, eğer doğru çalışmazsak iyi gitmezsek halk defterimizi dürer. Her seçim döneminde böyledir bu iş. Onun için herkesin taşın altına elini koyacağına yürekten inanıyorum."
ENCÜMEN VE KOMİSYONLAR BELLİ OLDU
Yeni dönemde Meclis Katipliğine Emrah Karaarslan ve Gönül Çelik, Meclis Birinci Başkan Vekilliğine Satılmış Yiğit, encümen üyeliklerine Tarkan Atik, Sertan Kuzu ve Yaşare Aydın seçildi. İhtisas Komisyonları ise şu şekilde oluştu:
HUKUK İŞLERİ KOMİSYONU:
CHP'den Gönül Çelik, Tayyar Mendeş, Mehmet Akçakaya, AK Parti'den Gülsemin Hasçelik, Yahya Çakır
İMAR İŞLERİ KOMİSYONU:
CHP'den Haluk Okur, Fikret Aydeniz, Yılmaz Partlak, AK Parti'den Mustafa Kumaş, Fuat Ulaş,
PLAN BÜTÇE KOMİSYONU:
CHP'den Yaşar Balcı, Cengiz Güneş, Naciye Tozkoparan, AK Parti'den Numan Korkmaz, Zafer Hüseyin Durmaz.

Meclis İlk Oturumu, diğer gündem maddelerinin yarına (9 Nisan) İkinci Oturumda görüşülmesi üzerine kapatıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün2
hayran1
gülücük0
şaşkın0
kızgın0
Serdar sert

08 Nisan 2019 - 17:50

Posbıyık. büyüksün efsane başkanım..

Yorum Yazın