Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

YARALILARDAN BİRİ, ZİFİRİ KARANLIKTA 2 KİLOMETRE YÜRÜDÜ!!!

YARALILARDAN BİRİ, ZİFİRİ KARANLIKTA 2 KİLOMETRE YÜRÜDÜ!!!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Alaplı Belediyesi İtfaiye Erleri, ihbar üzerine çıktıkları güzergahta nerede olduklarını bilmedikleri uçuruma devrilen aracı, dedektif gibi iz sürerek buldu. Tedavi olmayı istemeyen araç içinde sıkışan yaralıyı ikna etme çabası da yine itfaiyeye düştü…
Edinile bilgiye göre, sahur vakti sürücüsünün ismi alınamayan 67 LG 247 araç, Gümeli beldesi Bölüklü mevkiside sürüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu uçuruma yuvarlandı.
Araçta bulunan iki kişiden Hüseyin Yurdusever, kendi imkanları ile çıktığı araçtan yaklaşık 2 kilometre yürüdü.
O sırada oradan geçen bir sürücünün fark ettiği yaralı adamın şoka girdiği, kendisini bulan sürücüye ‘kaza yaptık, bir kişi daha var’ dediği öğrenildi.
Bunun üzerine kazanın ihbarını alan Alaplı Belediyesi İtfaiye ekibi,  kendilerini verilen tahmini adrese hareket etti. Ekipler, arama faaliyeti başlattığı zifiri karanlıkta adeta detektif gibi iz sürerek yolda lastik islerine rastladı. İzleri takip eden itfaiye çalışanları, metrelerce yüksekten ağaçlık alana savrulan aracı dakikalar sonra buldu.

DEDEKTİFMİŞÇESİNE ÇALIŞTILAR, PSİKOLOG GİBİ UĞRAŞTILAR…
Araç içinde sıkışan ismi henüz alınamayan sürücüyü çıkartmak için yoğun çaba sarf eden itfaiye çalışanları, bu kez de sedyeye yatmayı istemeyen yaralıyı ikna etmek için mücadele verdi. Uzun uğraşlar sonra ikna edilen yaralı ambulansa taşındı. Ereğli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan her iki yaralının sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.
Jandarma ise olayla ilgili inceleme başlattı.

‘KAHRAMANLARI’ KUTLADI
Öte yandan, Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, sosyal medya platformu Facebook’da yaptığı duyuruda, arama ve kurtarma faaliyeti yürüten çalışanları tebrik ederek şu ifadeleri kullandı:
“Sahur vaktinde Alaplı belediyesi itfaiye müdürlüğü ekiplerinden Gümeli Bölüklüde uçuruma uçan araca erken müdahale mucize kurtuluş. Rabbime hamd olsun, aslan yüreklilerin ellerine sağlık iyi ki varsınız kahramanlar.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
üzgün1
gülücük0
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın