Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

WİNDOWS’U BOZABİLİR

WİNDOWS’U BOZABİLİR

Microsoft’tan bir yazılım uzmanı, bir canlı yayında ünlü temizlik aracı CCleaner için önemli bir uyarıda bulundu. Yazılımın kayıt defterinde "gereksiz" girdileri arayıp silmesi, uzmana göre sisteminize zarar verebiliyor.

The Windows Club’ın haberine göre Microsoft ’tan yazılım sorun giderme uzmanı Gov Maharaj, internetten canlı olarak yayınlanan The Defrag Show ’da bir kullanıcının sorununa ilginç bir cevap verdi. Windows 7’den Windows 10’a yükselttikten sonra sisteminin açılmadığını söyleyen kullanıcı, Maharaj’dan gereksiz sürücü ve yazılımları kaldırması gerektiği cevabını aldı.

Maharaj, kaldırılması gereken yazılımlar arasında CCleaner’ı da saydı ve şöyle konuştu: "CCleaner... bunu nasıl kibarca söyleyebilirim... Onu kullanmayın... Haydi sıradaki konuya geçelim!"

Microsoft’un bu açıklamasının bir nedeni var. Kayıt defterini temizlemeye yönelik araçlar, bazen yanlış değişiklikler yaparak sistemde ciddi sorunların oluşmasına yol açabiliyorlar. Bazı durumlarda sistemi baştan yüklemeniz bile gerekebiliyor.

RADİKAL

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın