Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

BAŞKAN UYSAL, DUYARLILIK İSTEDİ...

BAŞKAN UYSAL, DUYARLILIK İSTEDİ...

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli halkını atık elektronik eşyaların belediyenin kurduğu toplama istasyonlarına atılması konusunda duyarlı olmaya davet etti. Uysal, toplanan elektronik eşyaları temsili olarak konteynıra attı.

Kdz.Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan, Türkiye genelinde sadece13 belediyenin uyguladığı ve Karadeniz bölgesinde ilk olma özelliğini taşıyan atık elektrikli ve elektronik eşyaların toplama çalışmasına Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, duyarlılık gösterilmesini istedi.

Başkan Hüseyin Uysal, Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Sahil Taksi yanındaki alana yerleştirilen Atık Elektrikli ve Elektronik eşya konteynırına, toplanan atıkları temsili olarak attı.

Bu uygulama ile tehlikeli maddeler içeren, atık elektrikli ve elektronik eşyaları toplayarak, geri dönüşüm tesisine göndereceklerini belirten Başkan Uysal; “Bu uygulamamız Karadeniz bölgesinde bir ilk olma özelliğini taşıyor. Türkiye genelinde sadece 13 belediye bu işi yapıyor. Çevreci belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak, çevre kirliliğini önleme açısından bu tür atık elektrikli ve elektronik eşyaları şuanda 2 noktada topluyoruz. Sahil taksi yanındaki bu alanda ve Ted Koleji yanında 2 adet konteynırımız var. Tespit edilecek birkaç noktaya daha konteynır yerleştireceğiz. Vatandaşlarımız atıklarını buraya atabilirler. Ayrıca, özel toplama aracımız ile de bu atıkları topluyoruz” dedi.

Ereğli halkını bu konuda duyarlı olmaya davet eden Başkan Hüseyin Uysal; “Artık kullanılamaz durumda olan beyaz eşyalar, televizyon, bilgisayar, küçük ev aletleri, oyuncaklar, tıbbi cihazlar gibi elektrikli ve elektronik eşyalar çevre ve sağlığımız açısından tehlikeli maddeler içeriyor. Çöpe atmak yerine bu tür istasyonlarımızda toplayacağız. Şuana kadar toplanan bin 900 kg. atık eşyayı toplayarak geri dönüşüm tesisine gönderdik. Ayrıca 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi yapmak için çalışmalara başladık. Halkımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın