Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Vatandaşlar ve Sürücüler tepkili!.

Vatandaşlar ve Sürücüler tepkili!.

Kdz. Ereğli ilçesinde duraklarda Cep olmaması kazalara davetiye çıkartıyor. Kdz.Ereğli İlçesinde Cevizler (Carrefour )kavşağı ile Shell Petrol arasından bulunan duraklarda cep olmaması kazalara davetiye çıkartıyor. Biran önce önlem alınmaması durumunda bu güzergâhlarda ölümlü kazaların meydana geleceğini belirten sürücüler ve vatandaşlar yetkilileri uyardı. Haber merkezimizi arayarak konu ile ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar yetkililerin bu güzergâhlarda önlem almasını istediler. Daha önce Cep’lerin yapılacağı konusunda sözler verildiği sadece Kepez bölgesinde  1-2 durağa yapıldığını ifade eden vatandaşlar , “Cevizler Kavşağı (Carrefour)’nın olduğu alandan Shell Petrolün bulunduğu alana kadar Halk otobüslerinin yolcu indirip, bindirmek için girebileceği bir cep yok, bizlerde vatandaşlar olarak yol kenarındaki kaldırımlarda otobüsleri bekliyoruz, Bazı Halk otobüsü sürücüleri  zorunlu olarak trafik akışının durmaması için yolcu almadan geçiyor duraklardan, onlarda haklı trafiğin yoğun olduğu zamanlarda durdukları için, zaman,zaman bazı sürücüler ile tartıştıklarına şahit oluyoruz, küfürler ediliyor halk otobüsü sürücülerine, tabi burada bizlerde sıkıntı yaşıyoruz, trafik aksamasın diye halk otobüsü sürücüleri otobüse binerken hızlı hareket etmemizi istiyorlar, bu otobüslere binen yaşlılar nasıl hızlı hareket etsin”diyerek tepkilerini dile getirdiler.

SÜRÜCÜLER, BÜYÜK SIKINTI YAŞIYORUZ

Zaman, zaman bazı araç sürücüleri ile tartışma yaşadıklarını doğrulayan sürücüler ’de  “Bizler duraklarda Cep olmadığı için yolcularımızı indirip, bindirirken yol kenarında duruyoruz, buda trafiğin zaman zaman aksamasına neden oluyor, Bu bizim suçumuz değil ki, bizler yolcumuzu almayıp yolda mı bırakalım, Bu da bu yolda sıkça kazaların yaşanmasına sebep oluyor, bizler yolcu indirme bindirme konusunda trafikte sıkıntılar yaşıyoruz, Bu güzergâhlara acilen cep yapılması gerekli aksi takdirde ölümlü kazalar yaşanabilir” diye konuştular.

CEP’LERE SİVİL ARAÇLAR PARK EDİYOR

Öte yandan İstanbul yol ayrımından çarşı istikametine geliş gidişlerde bulunan Cep’lere ise Sivil araçların park ettiğini ve bu yüzden de burada sıkıntılar yaşadıklarını  ifade eden sürücüler," Bu güzergâhlarda da hem geliş hem de gidiş yönünde halk otobüslerinin haricinde tüm sürücüler araçlarını park edip gidiyor, buralarda da çok sıkıntılar yaşıyoruz, bu güzergâhlar çok yoğun olduğu için 20 saniye bile durağa girmeden yolcu aldığımızda hemen trafikte sıkışıklık meydana geliyor. Bu da diğer araç sürücüleri ile tartışmamıza  neden oluyor, bu konuda yetkililerimiz önlem alırsa iyi olur "

(Ereğli FM Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın