Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Vali Çınar’dan gazetecilere davet

Vali Çınar’dan gazetecilere davet

ZONGULDAK

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, gazetecilerin ’Basın Bayramı’nı kutladığını bildirdi.
Çınar, basından Sansürün Kaldırılışının 109. Yıldönümü dolayısıyla İl ve ilçede görev yapan basın mensuplarına Zonguldak Öğretmenevi’nde kahvaltı ikramında bulundu. Vali Çınar, burada yaptığı konuşmada, sansürün kaldırılışından günümüze insanlığın da haberciliğin de geliştiğini, basın sektörünün de çok yol kat ettiğini söyledi. Basın emekçileri ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Çınar, şöyle dedi:
“…tarzınız bu şehrin insanları için çok önemli”
“Tabi ki habercilik, evrensel basın ilkeleri, kanunlar gibi çok şey söylenebilir. Ancak kendimi de bu konuda çok şey söylemeye açıkçası yetkili görmüyorum. Geçtiğimiz günlerde bir gazetecinin ’bize ne tavsiyede bulunursunuz’ şeklindeki sorusu üzerine şöyle demiştim: ’Vali, bir işçi, öğretmen, memur bakkal fark etmez, hepimiz kanunlara uymak, kanunlar çerçevesinde işimizi yapmak, dürüst, çalışkan, disiplinli olmak zorundayız.’ Bu bütün insanlar ve her türlü iş için geçerlidir. Bunu, kendimi de içine katarak söyledim. Hepinize başarılar diliyorum. Sizin çalışmalarınız, çalışkanlığınız, disiplininiz, tarzınız bu şehrin insanları için çok önemli.
Birincisi haber alma haklarını kullanma açısından insanlara hizmet etmiş oluyorsunuz. Bir diğeri, doğru haberi iletme konusunda büyük fonksiyonunuz var. Şehrin olup-biten meselelerini, güzelliklerini, elbette olumsuzluklarını da halkımızın bilme, duyma ihtiyacı var. Kamuoyu oluşturulursa, bir hemşehrilik bilinci de geliştirilirse, hep beraber bu şehre hizmet konusunda daha güçlü oluruz diye düşünüyorum.”
İl’deki Gazeteciler Dernek Başkanları Derya Akbıyık ile Osman Sav da, düzenlenen kahvaltılı etkinlik dolayısıyla Vali Çınar’a teşekkür ettiler. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, ilerleyen bölümlerde gazeteciler bölge ile ilgili sorularını da yanıtladı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo