Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Vali Çınar ilk kez madene indi

Vali Çınar ilk kez madene indi

Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun (TTK) özelleştirme konusu sorulan Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, “bize gelen herhangi resmi bilgi, bir karar hali hazırda yok” dedi.


Vali Çınar, maden ocağına indi. Üzülmez Müessese Müdürlüğü’ne gelen Çınar’ı, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Genel Müdür Yardımcıları ve müessese müdürleri, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Emniyet Müdürü Ahmet Turanlı, İl Müftüsü Rüstem Can ve kurum çalışanları karşıladı.
Madenci kıyafeti giyen Çınar, ardından Kuyu Bakım Baş Mühendisliği’ne gelerek burada madenci bareti, lambası ve çizmesi giyerek kafese yürüdü.
Çınar, burada gazetecilere açıklamasında, ilk kes maden ocağına gireceğini belirterek şöyle dedi:
“Arkadaşlar ilk defa maden ocağına gireceğiz. Onun için böyle bir heyecan da yaşıyoruz. Burada TTK Genel Müdürümüz, GMİS Genel Başkanımız, mesai arkadaşlarımız var. Hep beraber işçi kardeşlerimizi ziyaret edeceğiz. Tabii kömür çıkartmayacağız orada. Bu işin tekniğini, yer altındaki faaliyetleri görerek ilgileneceğiz. Oradaki arkadaşlarla muhabbet edeceğiz. Bereketli olsun diyoruz. Kömür Zonguldak, bütün Türkiye’nin evlerine ocaklarına kadar girmiş. Herkesin evini, ocağını ısıtmış. Önemli bir materyal. Ülkemiz için uzun yıllardır hizmet etmiş, alın teri dökmüş, katkılar sağlamış. Hem bu mekanı görmek hem de onun asıl kahramanları, emek sarf eden alın teri döken işçilerimizi ziyaret etmek için buradayız.”
Özelleştirme konusu soruldu!
Çınar, gazetecilerin TTK’nın özelleştirileceği iddialarına yönelik sorusuna ise “şuan beli bir şey yok. Benim bildiğim kadarıyla KİT komisyonu vesaire toplantılar, çalışmalar oluyor. Ama bize gelen herhangi resmi bilgi, bir karar hali hazırda yok. O yüzden bir şey diyemiyoruz” yanıtını verdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın