Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYUŞMAZLIK ZAPTI TUTULDU!.

UYUŞMAZLIK ZAPTI TUTULDU!.

27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri...


Karadeniz Ereğli’de kısa adı ERDEMİR olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası Şubesi arasında süren 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 5’inci Oturumunda “Uyuşmazlık Zaptı” tutulduğu bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, haber yayına hazırlandığı saatlerde edinilen bilgilere göre dün, Ankara’da; Erdemir adına Türkiye Madeni Eşya İşverenleri Sendikası ile Türk Metal yöneticileri arasında yapılan 5. Oturumda, önceden görüşülen ancak üzerinde anlaşma sağlanamayan maddeler masaya getirildi. Çoğunluğu ücret artışı, sosyal haklar gibi konuları içeren maddeler üzerinde talep ve görüşlerini ortaya koyan taraflar, anlaşamadı. Bunun üzerine yasa gereği “Uyuşmazlık Zaptı” tutulan toplantı sona erdi.
SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?
1 Eylül 2018’den geçerli 4200 işçiyi kapsayan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi’nden bundan sonraki süreçte “Arabulucu Dönemi” başlayacak. Hükümet tarafından atanacak ‘Arabulucu’nun taraflarla yapacağı görüşmelerden de sonuç alınamazsa, sendika kanadı ‘grev’, işveren kanadı da ‘lokavt’ kararı alabilecek. Bu yönde alınacak karara rağmen, yasal süreçte taraflar yine bir araya gelip, görüşmeler yapabilecek.
ODABAŞ’TAN İŞVERENE MESAJ!
Bu arada, Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, katıldığı sözleşme görüşmelerinin ardından sosyal siteden yaptığı duyuruda, oturumun “Uyuşmazlık Zaptı” tutularak sonlandırıldığını belirterek, “Erdemir'e yakışan, ‘Erdemir Emekçisi'nin hak ettiği bir anlaşmaya süreç sonunda varılacağına inanıyor; tüm Erdemir camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
kızgın1
hayran0
üzgün0
İşkence dünyası

17 Aralık 2018 - 18:18

Bunlar hep siyasi oyun. Torpil olan türkiyede herşey işverenden yana. İşçi ezilen, kolay işten atılan, dalga geçilen taraf. Yazık Türkiyenin haline fakir hep ölsün mantığı var. Ne demiş başkan RTE fakir çalmasını bilmez doğru bir söz çalan hep üst kademe zenginler.

Yorum Yazın