Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal,Elmatepe’de konuştu!.

Uysal,Elmatepe’de konuştu!.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Elmatepe mahallesinde halkla buluştu; “16 Nisan’da Milletimiz Evet diyerek ’Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diyecek ve yetkiyi kendi eline alacaktır” dedi.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 16 Nisan’da yapılacak halk oylaması öncesi mahalle turlarını Elmatepe ile sürdürdü.Elmatepe Mahalle Muhtarı Muammer Arslan’dan mahallede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Uysal, mahalle sakinlerinin de istek ve taleplerini dinledi.

“MİLLET 16 NİSAN’DA YETKİYİ KENDİ ELİNE ALACAK”

Başkan Hüseyin Uysal, Türkiye’nin geleceği için çok önemli bir halk oylamasına gittiğini belirterek; “16 Nisan’da Milletimiz Evet diyerek ’Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ diyecek ve yetkiyi kendi eline alacaktır. Diyecektir ki; Bir daha bu ülkede koalisyon dönemi istemiyorum. 5 sene sana yetki veriyorum, çalış, ülkeyi istikrara kavuştur, ülkeyi büyüt, güçlendir. Bunları yapmazsan 5 sene sonra seni değiştiririm. Milletvekillerine de diyecek ki, sen yasama faaliyetlerini yürüt, bölgenin sorunları ile daha fazla ilgilen. İşte Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin özeti budur” dedi.

“ONLARDA BU SİSTEMİ KONUŞTU”

Türkiye’ye hizmet etmiş siyasi büyüklerinde bu sistemi konuştuğunu anlatan Başkan Hüseyin Uysal; “Bu sistem bir ihtiyaçtan ortaya çıktı. Dün bu ülkeye hizmet veren, Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini isteyen siyasi ve devlet büyüklerimiz, Rahmetli Alparslan Türkeş, Muhsin Yazıcıoğlu, Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Turgut Özal, Süleyman Demirel hep bu sistemi konuştular. Ancak; vesayet odakları ile göreve gelmeyi umut edenler ve vesayet odaklarıyla göreve gelenler bunu o zaman reddettiler.  Şimdi de reddediyorlar.  Artık Milletimiz 16 Nisanda bu vesayeti bitirecek ve yetkiyi eline alacaktır” diye konuştu.

“KAOS İSTEYENLERİN GÖZÜ HAYIR’DA, TÜRKİYE’DEN UMUDU OLANLARIN GÖZÜ EVET’TE”

Türk Milletinin sağduyusuna güvendiğini belirten Başkan Hüseyin Uysal; “Ülkemizde kaos isteyenlerin gözü Hayır’da, Türkiye’den umudu olanların gözü ise Evet’de. Son günlerde Batı ülkelerinde yaşananları görüyorsunuz. Almanya’da, Hollanda’da yaşananlar ülkemize demokrasi ve insan hakları dersi vermeye çalışanların gerçek yüzlerini ortaya koyuyor. Hain FETÖ firarileri, PKK-PYD bunların ülkelerinde temsilcilikler açıp, ellerini kollarını sallaya sallaya geziyorlar. Açık açık diyorlar ki, Evet çıkarsa biz biteriz, yok oluruz.  16 Nisan şahlanış ve ülkemizin dirilişi olacak. Terör örgütlerine, iç ve dış mihraklara ve Avrupa’ya karşı yüksek oranda Evet çıkması gerekiyor. Bizim milletimiz sağduyuludur. Halkımız nasıl ki 15 Temmuz’da tankların, tüfeğin, topun önüne çıktıysa 16 Nisan’da da ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunları bozacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Hüseyin Uysal’ın Elmatepe mahalle gezisine; Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay ve Esra Alpago, eski ve yeni belediye meclis üyeleri, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz, MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, Zonguldak S.S Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birlik Başkanı Mehmet Azman, AK Parti önceki dönem İlçe Başkanlarından Mustafa Demiray, AK Parti önceki dönem Milletvekili aday adayları ve teşkilat başkanları Saffet Bozkurt ve Zafer Sucu, önceki dönem İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Özçiçek, mahalle muhtarları ve AK Parti gönüllüleri eşlik etti. 

(Haber Merkezi )

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın