Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL UTKU KOLEJİ’NDE..

UYSAL UTKU KOLEJİ’NDE..

Utku Koleji’nin 11 ve 18 Nisan tarihleri arasındaki Tanıtım Günleri bugünde devam etti.Utku Kolej’ni gün içinde ziyaret eden Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,yeni eğitim binasına hayran kaldı.

11-18 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen tanıtım kapsamında bugün de Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, yeni binayı gezdi, öğrencilerle bir araya gelerek eğlendi, sohbetlerde bulundu.

Kolejin yeni binası girişinde Utku Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, aynı zamanda okul müdürü eşi Ayşe Çataklı ile birlikte karşıladığı Başkan Uysal, gazetecilere yaptığı açıklamada, insanların rüya görmeleri ve bu rüyalarını gerçeğe dönüştürmeleri gerektiğini söyledi.Utku Koleji’ndeki olanaklarla okuyan öğrencilerin, üniversite yaşamlarında çok daha rahat edebileceklerini anlatan Uysal, şöyle dedi:

“Burada eğitim görecek öğrencilerin üniversite eğitimine başladıklarında yabancı dil alt yapısının dolu, en ağır üniversiteye gitseler bile hazırlık sınıfını bir yılda halledebilecekleri rahatlıkta olacaklardır. Bugün Sabancı, Koç gibi üniversitelerde yabancı dil son derece ağırdır. Sanıyorum bu kolejden çıkanlar o sınıfları atlamasalar bile bir yıl okuduklarında rahatlıkla halledebileceklerdir. Bu anlamda ben, Ereğli ve ülkem adına okulumuzun gelişmesini sağlayanlara teşekkür ediyorum. Çünkü en değerli yatırım, eğitime yapılan yatırımdır. Benim anlayışım bu. Bugün toplumun itici gücü bilgi olmalı diyoruz. Bu da eğitimden geçiyor. Ne olursa olsun, hangi felaket olursa olsun, bunun çözümünün eğitimli toplum olduğunu söylüyoruz.  Nitelikli insanların sayısının çoğalması için bu okul çok önemli.

Ben bir rüya görüyorum, rüyalarımı gerçekleşebilir hedefe döndürüyorum. Hedeflerim de gittikçe olur hale geliyor. Bu nedenle önce rüya görmeniz lazım. Utku Koleji yönetimi de gördüğü rüyayı gerçekleştirdi.

ETKİNLİKLERİ GÖRÜNCE..!

Başkan Uysal, beraberinde bazı basın mensupları ile birlikte gezdirildiği Kolej’in sosyal amaçlı katında gördükleri karşısında ise şaşkınlığını gizleyemedi.Kapıları Fenerbahçe’nin renkleri olan sarı-lacivert boyalı odaların önünde basına poz veren Uysal, batenle gezen öğrencilerle sohbet etti.Bir odada okul bünyesindeki öğrencilerden oluşan orkestranın, öğretmenleri eşliğinde yaptıkları müzik çalışmasını izleyen Uysal, burada öğrencilerle şakalaşmayı ihmal etmedi, kullandıkları enstrümanları çalışmaları istedi, keman çalan öğrencisine piyanosuyla eşlik ederek eğitim veren bir öğretmene piyano çalarak eşlik ettiBir başka öğrenci ile masa oyunu da oynayan Başkan Uysal’ın, öğrencilerin el becerileri ile yaptıkları ürünlerin bulunduğu odada ise şöyle konuştu:

“Üniversiteye bir şekilde puan alıp gidilebiliyor. Ama okul idaresi olarak sizin yaptığınız bir güzellik var. Bu tip alt yapısı olan okullarda bu öğrenciler yetenekleri doğrultusunda sevdikleri işe doğru gidecekler. El becerilerini geliştirdikleri burada, elbise dikmeleri bile, belki de ileride Dünyanın en ünlü modelisti olacak. Belki en ünlü mankenlerle çalışacak. Gerçekten hayran kaldığımı söylemeliyim.”

Oyun potasına basket atan, jimnastik odasındaki öğrencilerle ’step’ yapan Uysal, okulun laboratuar bölümündeki öğrencilerle soru-cevap şeklinde sohbet ederken, yaptıkları deneylerle ilgili de bilgi aldı.

ANI DEFTERİNE YAZDI

Daha sonra müdür odasında bir süre dinlenen ve ikramlardan yiyen Başkan Uysal, okulun anı defterine de şunları yazdı:

“Böylesine güzel bire ğitim yuvasını ilçemize kazandıranları tebrik ediyor, ilçe halkı ve ülkem adına emeği geçenlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İlçeme ve ülkeme hayırlı, uğurlu olsun.”

EK BİNAYI İNCELEDİ, ’YAPACAĞIZ’ DEDİ

Başkan Uysal, daha sonra okulun, kapalı yüzme havuzu ve çok amaçlı toplantı salonunu da içeren ek binası inşaatı ile çevresinde yapılmak istenen piknik alanında incelemelerde bulundu.

Okul yönetiminin, çevre düzenlemesi ile ilgili destek istediği Başkan Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı Esra Alpago’ya gerekli talimatı verdiğini, gelerek inceleme yaptıktan sonra gerekenlerin yapılacağını kaydetti.

Bu sırada çevredeki mahalle sakinleri ile de görüşen Uysal, mahalle muhtarına ait olduğu öğrenilen arsa üzerinde kurulu çocuk oyun parkının genişletilmesi ve düzenlenmesi talebine sıcak baktığını ifade etti. Uysal, ancak bu tür parkların zeminin toprak, çim yada kum olması gerektiğini, bu sayede çocukların daha sağlıklı ortamda olmuş olacağına dikkat çekti.

ÇATAKLI: HEDEF ÜNİVERSİTE!

Uysal’ı uğurlayan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çataklı, Utku koleji’nin yeni halini ilk resmi ziyaret edenin Başkan Hüseyin Uysal olduğunu söyledi. Okul bünyesinde şu ana kadar 450 öğrenciye eğitim verdiklerini, hedeflerinin ise 650 öğrenci sayısına ulaşmak olduğunu anlatan Çataklı, şöyle konuştu:

“100’ü ana sınıfı 250’si ilk okul, 250’si orta okul, 150’si lise olmak üzere 750 öğrenci kapasitesi bulunan okulumuzda, gerektiğinde bu sayıyı mevcut düzeni korumak kaydıyla 900’e çıkarabiliriz. Ancak öncelikli hedefimiz 650 öğrenci. Okulumuzda, öğrencilerimize sadece öğretim vermekle kalmıyoruz. Müzik, kaykay, spor, el becerileri, oyun alanları gibi kendilerini sosyal alanda da geliştirebilecek olanaklar sunuyoruz. Böylelikle ilk okuldan eğitimine başlayan ve liseyi tamamlayan öğrencilerimizi kazandıkları özgüvenli birlikte üniversite yaşamlarına ulaşmalarını sağlıyoruz. Elbette bir hedeftir ancak, bünyemizde bir de üniversite olmasını arzu ediyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo