Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL, TRAFİK AKIŞINI İNCELEDİ

UYSAL, TRAFİK AKIŞINI İNCELEDİ

Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin eski şantiye ve itfaiye alanına yapacağı Çocuk Dünyası Projesi’ni anlatmak için Başkan Yardımcıları ile Kışla Mahallesi’ne giden Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, halkı bilgilendirmek için önce kahvehanede toplandı.

Mahalle halkının TIR’larla ilgili şikâyetlerini dinleyen Başkan Uysal, daha sonra karayollarının düzenlediği Kışla kavşağındaki trafik akışını inceledi.

İnceleme esnasında söz konusu kavşaktan U dönüşü yapan ve Potbaşı’na dönmek için trafiği kitleyen TIR’ların geçişlerine de şahit olan Başkan Uysal, ’Önce mahalle halkının güvenliği ’ diyerek bölgedeki trafik sorunun çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Kışla kavşağındaki tehlikeye dikkat çeken Mahalle Muhtarı Muhammet Demir’de, bölgedeki TIR geçişlerinden rahatsızlığını iletirken, mahalle halkı da sac yüklü TIR’ların dönüşleri sırasında sac bobini düşürdüğünü ve bu yüzden mahallenin tehdit altında olduğunu vurguladılar.

Mahalle halkı, “Burada kavşak yoktu. İtfaiye ve Belediye Şantiyesi burada olduğundan kavşak açıldı. Artık itfaiye ve şantiye yıkıldığına göre burada karayollarının belediye ile işbirliği içinde yeniden trafik düzenlemesi gerekiyor. Ayrıca ters dönüşleri trafik polislerinin de takip ederek caydırıcı cezalar yazması gerekiyor” dediler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın