Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

10 KİŞİ KURSA GİDİYOR!.

10 KİŞİ KURSA GİDİYOR!.

Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen proje kapsamında eski hükümlü 10 kişi, yeniden topluma kazandırılmak ve meslek edinmeleri için iş makinesi operatörlüğü kursuna gidiyor.

Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Maden Makinaları Fabrika İşletme Müdürlüğünde düzenlene kursta yaptığı konuşmada, Zonguldak Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün projesi kapsamında  eski hükümlüleri meslek sahibi yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Cumhuriyet savcılarının bozulan kamu düzenini onarmak için görev yaptığını anımsatan Topuz, şöyle konuştu:

"Modern adalet sisteminde sadece işlenmiş olan eyleme bir ceza vererek sonuçlarının alınması hedeflenmez. Suç işleyenlerin topluma kazandırılması ceza adalet sisteminin temel hedeflerinden biridir. Biz burada bir iş ve bir hayat, bir hayat ve bir aile, bir aile ve bir toplum diyebileceğimiz etkinlik için için bir araya geldik. Bu kişileri  meslek sahibi yaparak toplum içerisine gönderdiğimizde de iş bulma konusunda da yardımcı olacağız."

Konuşmaların ardından kursa katılan eski hükümlüler, iş makinesini kullanarak öğrendikleri konular hakkında Topuz ve beraberindekilere bilgi verdiler.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın