Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal, ters köşe yaptı!

Uysal, ters köşe yaptı!

Ereğli Belediyesi’ndeki temizlik işçilerinin kazançlarında kesinti yapılacağı yönünde iddiaların konuşulduğu anda; işçilere zam yapıldı. Yol ve yemek artışı sağlandı, üstüne promosyon müjdesi eklendi…


Uysal, Basın Bürosu aracılığı ile yaptığı yazılı açıklamada, belediyede çalışan taşeron işçilerinin maaşlarının düşürüleceğine yönelik dedikodulara yanıt verdi. Uysal, “biz daha öncekilerin yaptığı gibi kimseyi işten atmadık. Bizde vicdan var, adalet var” dedi.
Başkan Yardımcıları ve daire müdürleriyle Belediye Şantiyesi’nde taşeron işçileri ile bir araya gelen Uysal,  606 taşeron işçisine zam yapıldığını ifade ederek şunları kaydetti:
“2018 yılının başında hükümetimizin sizlere vereceği asgari ücrete zam gelecek. Belediyemizde asgari ücret alan 606 personelimize asgari ücrete ek yüzde 10 zam da bizden. Yeni yılda yol bedeli 4 lira, yemek bedeli ise 12 lira olacak.

Fazla mesai geliyor
Belediyemizde 606 çalışana, daimi işçiler gibi mesai ücreti adı altında ücretlendirme getiriyoruz. Sizler her türlü şartta özveri ile çalışıyorsunuz ve fazla çalışıyorsunuz. Bizlerde bu fazla çalışmanızın karşılığında mesai ücreti vereceğiz.

Taşerona promosyon
Memura ve kadrolu işçiye verilen promosyon parasının aynısını taşerona da veriyoruz. Bankalardan gelecek promosynn parası tek seferde sizin maaş hesaplarınıza aktarılacak.

Adaletli olmak lazım
Bizim adaletli olmamız lazım. Buralardan aldığımızı sizlerle paylaşmamız lazım.  Benim mensubu olduğum partinin adı Adalet ve Kalkınma Partisi. AK Partili olmak demek, milletten aldığını millete vermek demektir. 
Basında yer alanlara cevap vermeyeceğim. Ereğli’de siyaseti yalanla dolanla demagojiyle yapan var. Biz yaptığımız eserlerle anılmak istiyoruz. Mağdur ve korkak işçiler cümlesi beni yaraladı. Biz korkulacak bir insan mıyız? Ereğli Belediyesi’nde korku imparatorluğu kaldı mı?

Bir günde 150 işçiyi attılar
Geçen yılbaşı akşamı ’Temizlik İşlerinden 150 kişi işten atılacakmış’ diye bir dedikodu çıkardılar. Bir tane insan çıktı mı? Biz kimseyi işten attık mı?  Biz kimsenin ekmeğiyle oynamadık. Ama bunları söyleyenler 150 işçiyi aynı anda attılar. Ondan önceki belediye başkanı Murat Sesli işe aldı diye işten atıldılar.
Size, güçlü Ereğli’yi hep beraber inşa ediyoruz. Bize düşen bu millete hizmet etmek, gönlünü almak. Bütün gayretimiz, sizin ekmeğinizi kazanmanız ve daha iyi şartlarda çalışmanız için. Ereğli’de yaşayan 116 bin kişinin hayır duasını almak, ’Allah razı olsun’ dedirtmek. İftira atan ve dedikodu üretenler bu bataklıkta boğulacak. Bugünü anlamak için dünü bilmek lazım. Düne bakmayanlar adaletten bahsediyorlar.” 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Tekin Dik

21 Ağustos 2017 - 17:20

bu yapılan şark kurnazlığı maşları geri çekmiyeceğini söylemedi havanda su dövdü zaten 8 lira olan yemek parasın çıkardı birde yol parasını artırdı zatten bunlar günün koşullarına göre artması gerekiyordu bir lutuf değil insan bunu ağzına alıp söyleme bile ihtiyacı duymaması gerekiyor işçinin maşlarına dokunmasın bu zülümdür

Yorum Yazın

Canlı Radyo