Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal: ’Musluklarımızdan Memba Niteliğinde Su Akacak’

Uysal: ’Musluklarımızdan Memba Niteliğinde Su Akacak’

Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, Süleymanbeyler Köyünde yaklaşık 15 dönüm arazi üstüne kurulan ve inşası süren İçme Suyu Arıtma Tesisini  gazetecilerle birlikte gezdi.

Başkan Uysal tesis gezisi sonrası  yaptığı açıklamada, şehrin, kaliteli su içme yönünde heyecanlı olduğunu söyledi. Tesisin, ishale hatları ve depolar ile birlikte yaklaşık 38-40  milyon liraya mal olacağını  belirten Uysal, “Kepez’e kadar çalışma tamamlandı. Yeni yılla birlikte Kepez bölgesine bu su ulaşacak. Bu kapsamda Göztepe Köprüsünden ve çarşı merkezi üzerinden Kırmanlı’ya ulaşılacak ve bu noktalarda da, Nisan Mayıs döneminde su kullanılmaya başlanacak.  Başta Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’na, DSİ Genel Müdürümüze, Bölge Milletvekillerimize,  Sait Umucu beye ve emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. “ dedi.

Günlük 70 bin metre küp su ile 350 bin nüfusa yetecek kadar suya kavuşulacağını söyleyen Uysal, “ Ereğli’mize hayırlı olmasını diliyorum. Ereğli halkı evinde musluğu açtığında bütün kimyasallardan, atıklardan ve fiziksel yapılardan ayrıştırılmış, çok kaliteli dediğimiz memba niteliğinde bir suya kavuşacak” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın