Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Uysal, çarşı esnafına anlattı

Uysal, çarşı esnafına anlattı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ‘ekonomik savaşı birlikte kazanacağız’ dedi.


Uysal, bir süre önce başlattığı ‘Esnaf Buluşmaları’ toplantılarının “çarşı” ayağını gerçekleştirdi. Merkezde yapılan toplantıda konuşan Uysal, Türkiye’nin içinde bulunduğu “Dolar savaşı” olarak da isimlendirilen ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karadeniz Ereğli’nin Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın aldığı kararların arkasında olduğunu öne süre Uysal, şu ifadeleri kullandı:
DAYANIŞMA VE EL BİRLİĞİ İÇİNDE OLALIM,
BU OYUNA GELMEYELİM

“Ülkemize karşı başlatılan ekonomik savaş konusunda Kdz. Ereğli olarak başkanımız ve hükümetimin arkasındayız. Her şey iyi giderken, niçin ekonomik bir kumpasın içindeyiz
Çarşıda en çok konuştuğunuz olay. Ekonomi iyiye giderken, her şey yolunda giderken, seçimlerde bitmişken niçin böyle bir ekonomik kumpasın içindeyiz. 17-25 Aralık’ta, MİT tırlarında, gezi olaylarında, 15 Temmuz darbe girişiminde ve 24 Haziran seçimlerinde başaramadıklarını, ekonomi üzerinden başarmaya çalışıyorlar.
Bizler İMF’den kurtulmuşken, her türlü ekonomik göstergeler iyiye giderken, yollarımız yapılırken, savunma sanayinde 240 milyon dolar ihracatlardan 2 milyar dolar ihracatlara çıkmışken, 15 Temmuz 2016 yılında FETÖ terör girişiminde bile 30 milyonlara düşmüş olan turist sayımız şimdi rekorlar peşinde koşarken, ne oldu da bu şekilde bir oyuna maruz kalıyoruz.
Bizler dayanışma ve el birliği içinde sizlerle birlikte bu oyuna gelmeyelim.  O zaman bizi 1 dolara sahip olan hainler yıkmaya çalıştı. Silahlı darbe girişimine katkı sağlayıp darbe girişimi olması için çalıştılar. Sizler imanla, inançla, ülke ve vatan sevdasıyla tankın silahın önüne çıkarken bu ülke savunmasını yaptınız, bu vatan bizim dediniz. 
BU ÜLKEYİ 1 DOLARLA YIKAMAYANLAR
ARTIK HİÇ YIKAMAZLAR

Bu ülkeyi 1 dolarla yıkamayanlar artık hiç yıkamazlar. Çünkü 15 Temmuz darbe girişimden sonra hepimize özgüven geldi. Artık bu dolar krizi bile varsa eğer yıkamaz. Bu yüzden aranıza özellikle geldim. Sayın Cumhurbaşkanımız, sayın başkanımız, hükümetimizin bakanları her gün televizyonlardan bu konuda halkımızı bilgilendiriyorlar.
Bizler Karadeniz Ereğli olarak, hükümetimizin, sayın başkanımızın arkasındayız. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Bizler Çanakkale Zaferini dolarla, İstiklal Harbini dolarla kazanmadık. 15 Temmuz’da dolarlarla mücadele etmedik. O zaman mücadelemiz birlik beraberlik ve kardeşlik duygusunda oldu. Şimdi bize bir görev daha düşüyor. Her zaman olduğu gibi Çanakkale ruhuyla, 15 Temmuz’da nasıl bir araya geldiksek, kardeş olduysak, yana yana omuz omuza mücadele ettiysek, şimdi de adına ekonomik savaş dedikleri olaya karşı da dayanışma içinde olmamız lazım.
“BİZ” DEDİ AMA!!!
Konuşurken her alanda biz diye başlıyoruz. Her çıkan biz diyor. Oysa biz olmak, ortak değerlerimize, ortak ideallerimize sahip çıkmak demektir. Hangi görüşten olursa olsun, hangi inanca dâhil olursa olsun eğer bizler yan yana birlik ve beraberlik içinde dayanışma içinde olursak işte o zaman biz oluruz. Biz olmak lafla olmuyor. Biz olmak, biz yaptık, şöyle yaptık demekle olmuyor. Biz olmak demek ortak geleceğimize, değerlerimize sahip çıkmakla olur. Bize düşen görev başkanımıza, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve hükümetimizin yanında durmakla olur.”
Uysal, gerçekleştirdiği ‘Esnaf Buluşmaları’ toplantılarının ilk 3’ünü ise Pazaryeri, Kışla Sanayi ve Belen Yeni Sanayi esnafıyla yapmıştı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın