Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

UYSAL ANLATTI: “ANLATMAMIZ LAZIM”

UYSAL ANLATTI: “ANLATMAMIZ LAZIM”

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, ilçedeki basın kuruluşları ile yöresel dernekler üyeleri için iftar yemeği verdi.
Uysal, Kırmacı mahallesinde bulunan Yöresel Evler’in bahçesinde düzenlenen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, iftara katılanların Ramazan ayını ve iftarını kutladığını söyledi. Belediye faaliyetlerinden bahseden Uysal, şöyle dedi:

ANLATMAK LAZIM
“Şehit Ömer Halisdemir bulvarının öyküsünü, Gökme Köprüsünün hikayesini, niçin Kırmacı çöplük rehabilitasyonu ile uğraştık? Niye köseağzı yolunu açtık? Niye yol düzenlemeleri yaptık? Niçin dört şantiyemizi Belen sanayisine taşıdık? Sahil boyunca çilek kafe, su ürünleri, sahil kafemizi niçin açtık? Niçin 4 bin 400 metrekarelik alanda sentetik buz hokeyi sahası olan tesisi açtık, bunları anlatmamız lazım. Kızılcapınar barajından berrak, fiziksel, kimyasal, biyolojik değişiklere 12 üniteden geçecek neden içeceğimizi, evimizden çeşmeyi açtığımız zaman kullanma suyu ve içme suyu olarak kullanabileceğiz.
Ereğli bu arada 125 kilometreye yakın delik deşik edildi. Enerji hatları niçin gerekliydi anlatamadık. Bu bölgeler elektrik kesintisi yaşayacaktı. Bunları anlatmadık sizlere. Devrek yol ayrımından doğalgaz çalışması yaptık. Yeni binalar yapılıyor buralara doğalgaz yetmeyecekti bunları yeniledik. Bunları yaparken doğalgazcı diyor ki, bir metre öteden kazsın enerji diyor. DSİ diyor bir metre öteden geçsin. Bu noktada ben bunları gördüm. Biz sanıyorduk ki yaptık biz görecekler. Demek ki sık sık toplantılar yapıp bunları anlatmamız lazım.”
Belediye Din Görevlisi Metin Avcı tarafından Yasin okuduğu iftar programına Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, çok sayıda yöresel dernek üyesi ve gazeteciler katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın