Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Türkiye Rafting Şampiyonası’na Doğru

Türkiye Rafting Şampiyonası’na Doğru

Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunun, 23-28 Mart’ta Giresun’un Çamoluk ilçesinde Kelkit Çayı’nda düzenleyeceği Türkiye Rafting Şampiyonası’na 2 takımla katılacak Düzce Gençlikspor Rafting Takımı, şampiyonluğu hedefliyor.


Organizasyonla ilgili AA muhabirine bilgi veren Düzce Rafting İl Temsilcisi Şerif Ali Karanfil, şampiyonanın kendileri açısından büyük önem taşıdığını söyledi.


Düzce’nin rafting sporunda önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Karanfil, "Melen Çayı rafting konusunda Türkiye’de marka haline geldi. Bu spor, kentte bu kadar ön plana çıkmışken biz de şampiyonalarda yer almak istedik" dedi.
Çoğunluğu rafting rehberi olan iki takım oluşturduklarını belirten Karanfil, şöyle konuştu:
"23-28 Mart’ta Giresun Çamoluk’ta yapılacak Türkiye Rafting Şampiyonası’nda iki takımla yarışacağız. Yarışmalara damgamızı vurmak istiyoruz. Hedefimiz şampiyonluk. İki takımla birlikte şampiyonaya katılacağız. Yetiştirebilirsek bir de bayan takımımızla yarışmaya katılmayı düşünüyoruz. 23 yaş altı ekibimiz de yetişkin ekibimiz de iyi durumda. Ekipteki arkadaşların istikbalini etkileyecek bir şampiyona olacak. Şampiyonada milli takıma seçilme şansları çok yüksek. Güzel bir ekimiz var. Şampiyonaya da damgamızı vurmak istiyoruz."
Düzce Gençlikspor Rafting Takımı Antrenörü Birol Tepe ise yaklaşık bir aydır şampiyonaya hazırlandıklarını anlatarak, "23 yaş altı ve yetişkin olarak iki takımız var, on kişiyiz. R4 yarışına katılacağız. Biz Türkiye’nin en gözde çayı olan Melen Çayı’na sahibiz. Yine aynı şekilde Türkiye’de en gözde rafting takımı olacağız. Kesinlikle derece bekliyoruz. En azından 2-3 milli sporcu çıkaracağımıza inancımız tam.Bir aydan beri suyun içindeyiz. Kar yağışının altında bile antrenman yapıyoruz. İnancımız tam, başaracağız" ifadelerini kullandı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın