Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EREĞLİ’YE BUTİK HASTANE MÜJDESİ

EREĞLİ’YE BUTİK HASTANE MÜJDESİ

Sağlık Bakanlığı, Zonguldak’a 3 adet butik hastane yapılmasına onay verdi, bu hastanelerden birinin, Ereğli şehir merkezine yakın eski hastane bölgesine yapılacağı açıklandı.

Kdz. Ereğli ilçesi için onayı alınan butik hastanenin eski devlet hastanesi binalarının bulunduğu bölge civarına yapılacağını dile getiren AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, 1000 metre kare yer bulmaları halinde 1-2 ay içerisinde faaliyete geçeceğini söyledi.

Çakır konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Sağlık Bakanlığı’nın Butik Hastane dediğimiz Halk Sağlığı Merkezi adı altında kurulan büyük hastanelerde ki yığılmaları engelleme adına ön hizmet verecek yerler. Bunlar yaklaşık 1000 metre kare alan üzerine kurulacak. 6 tane doktoru, aile halk sağlığı doktoru, 112’yide içerisinde barındıracağı butik hastane olacak. Zonguldak’a Sağlık Bakanlığı’nın bu proje ile ilgili 3 tane onayı var. Bu üç butik hastaneden biri Ereğli ilçe merkezine, biri Zonguldak İl Merkezine bir diğeri de Çaycuma İlçe Merkezi’ne yapılacak. Bu proje özellikle Ereğli ilçemiz için çok önemliydi. Çünkü yeni hastanenin şehir içerisinden alınıp Ömerli Mahallesi’ne taşınması o bölgedeki halkımızın eleştirilerine neden olmuştu.

Bu nedenle yeni yapılacak butik hastaneyi eski devlet hastanemizin bulunduğu bölgeye yapmayı planlıyoruz. Eğer uygun yer bulunursa hemen bir bina kiralanacak ve 1-2 ay içerisinde halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Bina bulamazsak hazine arazisi üzerine bir an önce yatırım programına aldırarak böyle bir butik hastaneyi Ereğli halkının hizmetine sunmak istiyoruz. O bölgeyi önemsememizin nedenlerinden biride orada öğrenci kampüsü olacak ve öğrenci yoğunluğumuz artacak. Hem de o bölgedeki vatandaşlarımızın hastanenin uzak olmasından dolayı bizlere sitemleri vardı. Bunu da ortadan kaldırmış olacağız. Şu anda 1000 metre kare yer arıyoruz, 1-2 ay içerisinde hizmete açabilmek. Bizim isteğimiz bu hizmeti bir an önce Ereğli halkımızın hizmetine sunmak.

Şu anda geçici yer bulsak dahi o bölgede arsa bulmak kaydıyla butik hastanenin kendi binasını yapacağız. Ben bu hizmetimizin şimdiden Ereğli halkına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu hizmetin ilçemize kazandırılmasında başta milletvekillerimiz olmak üzere sağlık bakanlığımıza çok teşekkür ediyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
demir ata

05 Mart 2016 - 20:50

Üniversite yalan oldu demi gündem değiştirin hastane diye millet olmuş koyun butik sutik diye akp bundan sonra alır oyu hastaneden söz verimde yapılmayan akp hükümetine yazıklar olsun tersane yalan okul yalan herşey yalan oy falan yok akp ye

Aysun Oflu Aydemir

05 Mart 2016 - 15:00

Halk sağlığı merkezi gibi 6 tane doktoru olacakmış iyi birşey eski hastane yerine yapılacağı düşünülüyormuş

Güney Ergün

05 Mart 2016 - 14:59

Butik hastane derken ben anlamadım nasıl hastene butik hastane yi ilk defa duyuyorum

Yorum Yazın