Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

TURİZM HAFTASI KUTLANIYOR

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı ve ilçe belediyesince düzenlenen çeşitli etkinliklerle 42. Turizm Haftası kutlanıyor.


Edinilen bilgiye göre, ilçedeki kutlamalar, Atatürk Anıtı önündeki tören ile başladı. Kaymakam Nazım Madenoğlu ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın Anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.
Kdz Ereğli Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Aydın, 1977 yılından bu yana kutlanan Turizm Haftası’nın bu sene 42.’sinin kutlandığını söyledi. Dünyada ve Türkiye’de en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm konusunda toplumun turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası’nın kutlandığını hatırlatan Aydın, “binlerce yılık tarihi, geleneksel halk kültürü, muhteşem doğal güzellikleriyle kentimiz, her türlü turizm çeşitliliğine sahip ülkemizin nadir ilçeleri arasındadır” dedi.
Törene Bülent Ecevit Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Büyükgüzel, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, bazı belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, okul idarecileri öğretmen, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

YÖRESEL LEZZETLER VE KÜLTÜRLER TANITILDI
Etkinlikler kapsamında Karadeniz Ereğli Bisiklet Sevenler Derneği ve gönüllü bisikletlilerin katılımı ile “Turizm Haftası Bisiklet Turu” gerçekleştirildi. Gün içerisinde Turizm Haftası nedeniyle Amfi Tiyatroda da çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlçe protokolünün katılımıyla yöresel lezzetler sunumu standının açılışı gerçekleştirilirken, bando ve folklor gösterileri ile ‘Bölgelerimiz ve Türkülerimiz’ programı gerçekleştirildi. Çok sayıda ilçe halkının izlediği etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Turizm Haftası, hafta boyunca sürdürülecek çeşitli etkinlikler ile devam edecek.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Oktay Mendeş

16 Nisan 2018 - 11:14

fiyatlar çok kazık.

Yorum Yazın