Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Turgut Alp’in baltasından yapıyor

Turgut Alp’in baltasından yapıyor

Diriliş Ertuğrul dizisinde kullanılan baltanın benzerini yapmak için siparişlere yetişemiyor...


Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki demirci ustası Hakan Yalçın, Devlet kanalında yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan baltanın benzerinden yaptığını, yeni siparişlere ise zor yetiştiğini bildirdi.
Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2014 yılında TRT 1’de yayınlanmaya başlayan ve büyük izleyici kitlesine sahip olan "Diriliş Ertuğrul" dizisinde kullanılan balta ve kılıçları bir süre önce yapmaya başladığını söyledi. En çok dizisinde Cengiz Coşkun’un canlandırdığı Turgut Alp’in baltasına ilgi duyulduğunu anlatan Yalçın, şöyle dedi:
“Dede mesleği olarak yıllardır demirci ustalığı yapıyorum. Atölyemiz köyümüzde olup Alaplı’nın Mollabey Köyü’nde esnaflık yapmaktayım. Son haftalarda, Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp’in kullandığı baltaya rağbet çok olunca bende benzerini yapmaya başladım. Bu duyuldukça da özellikle dizinin fanatikleri baltanın benzerini yaptırmaya başladı. Son birkaç günde de çok sipariş aldım. Yaptığım balta dizidekinin tıpa tıp aynısıdır. Üzerinde, Kayı Boyu’nun simgesi mevcuttur.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük6
şaşkın2
üzgün1
hayran0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo