Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Tüm organlarını bağışladı!

Tüm organlarını bağışladı!

Zonguldak’ta yaşayan üç çocuk annesi 48 yaşındaki Nazmiye Doğangaç, doğum günü olan 9 Kasım’da tüm organlarını bağışladığını bildirdi.


Doğangaç, gazetecilere açıklamasında, her yıl 3-9 Kasım tarihleri arasında düzenlenen Organ ve Doku Bağışı etkinlikleri kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğüne gelerek organ bağışında bulundu. Doğum gününde ölümünü hesapladığını ve bu sebeple de organlarını bağışladığını belirten Doğangaç, şöyle dedi:
"Bugün benim doğum günüm. Ben de diğer insanlar gibi hiç kimse bilmeden organlarımı bağışlayabilirdim. Fakat bu gün buraya düşünerek, bana ters gelen şeyleri doğum günüm de ölümümü hesaplayarak bir şeyleri paylaşmak için geldim. Ben bir internet sitesinden okuduğum haberde beyin ölümü gerçekleştiğinde siz organlarınızı bağışlasanız bile aileniz bunu kabul etmezse onaylanmıyor. Ben bu duruma kesinlikle karşıyım bu sebeple bu gün buraya geldim. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti’nde öz irademle organlarımı bağışlıyorsam bu durumu Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı el ele vererek çözüme ulaştırmaları gerekiyor. Kim ölmek ister ki. Ben bir ölürken ailem bin ölsün istemiyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın