Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI!..

TÜBİTAK BİLİM FUARI AÇILDI!..

- Kepez İzmirlioğulları Ortaokulu’nda Tübitak Bilim Fuarı Açıldı


Bilim Fuarına , Kdz.Ereğli kaymakamı Nazım MADENOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan KORKMAZ,  Şube Müdürü İsmail AKSOY, Şube Müdürü Bahattin GİRGİN ve halk katıldı.

Fuar da bilim Araştırma projelerinin yanı sıra Halk eğitim kurslarının el sanatları işçiliği sergisi resim sergisi teknoloji  tasarım sergisi anasınıfları yıl sonu sergisi özel eğitim sınıfları sergisi yer aldı.

Okul müdürü İsmet KALIÇLI’nın açılış konuşmasını yaptığı bilim fuarında: ’’TÜBİTAK ’IN desteğiyle bu yıl 4.ncüsünü düzenlediğimiz Tübitak 4006 bilim fuarının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz. Hepinizin bildiği üzere bilim fuarları öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir.

Bilim fuarları, genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişini fark etmelerini sağlar. Bu tür etkinlikler hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimidir. Eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktır.’’ dedi

 

İlçe milli eğitim müdürü Numan KORKMAZ ’’Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmaları ile ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederiz. Bu fuarda çeşitli çalışmalarını sergileyen çocuklarımız ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabilirler. Her biri birer bilim adamı olarak ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırabilir.’’ Dedi.

 

Kdz Ereğli Kaymakamı Nazım MADENOĞLU: ’’ Sevgili öğrenciler, biliniz ki, yeryüzünde hiçbir icat sıfırdan var olmamıştır. Her çalışmanın mutlaka öncesi bulunmaktadır. Eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ileride başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır. Sevgili öğrenciler, her icat, merak ve sabır sonucunda bulunmuştur. Edison ampulü icat etmek için tam 10000 deney yapmıştır. Sizler hazırlayıp heyecanla sergilediğiniz eserlerinizden dolayı siz geleceğin mucitlerine ve rehberlik eden öğretmenlerinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

Daha sonra fuarın açılışını Kdz Ereğli kaymakamı Nazım MADENOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan KORKMAZ  Şube Müdürü İsmail AKSOY, Şube Müdürü Bahattin GİRGİN , Okul Müdürü İsmet KALIÇLI ile kurdele keserek birlikte yaptılar.

Kaymakam MADENOĞLU ve beraberindekiler sergilenen eserleri tek tek gezerek öğrencilerden bilgi aldılar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın