Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Toplu Sözleşmede imzalar atıldı

Toplu Sözleşmede imzalar atıldı

Alaplı Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında geçen ay anlaşmayla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerinde imzalar da atıldı.


Alaplı Belediyesi’nde çalışan 50 işçiyi kapsayan ve iki yıllık imzalanan sözleşmeyle, işçi ücretlerinde birinci yıl için yüzde 14, ikinci yıl için de yine yüzde 14 artış sağlandı. Toplu sözleşmeye, Alaplı Belediyesi adına Belediye Başkanı Nuri Tekin ve ilgili birim müdürleri, sendika adına da Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan ve şube yöneticileri imza attı. 
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, işçiyi memnun edecek bir sözleşme imzaladıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
“İmkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak, işçimizi de düşünerek ücretlerde tatmin edici bir artış sağladık. Bölgemizdeki belediyeler içerisinde, işçi ücretlerinde en yüksek artışı biz yaptık. İşçimizi memnun ettiğimiz için biz de mutluyuz, işçimiz de mutlu. Alın teri, emek bizim vazgeçilmez değerlerimiz. Bu değerlerin karşılığını vermeyi de, sorumluluk olarak kabul ediyoruz. İmzalanan bu sözleşme, belediyemize, işçimize ve ilçemize hayırlı olsun.”
Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan da, Belediye Başkanı Nuri Tekin’e alın teri ve emeğe verdiği değerden dolayı teşekkür ederek, “Belediye Başkanı, sosyal demokrat belediyeciliğin güzel bir örneğini sergiledi. İşçi ücretlerinde, tüm belediyelere örnek gösterdiğimiz güzel bir artış sağladık. İşçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olsun” dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın