Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TOPLADIĞI PARALARLA “SEVGİ” ALDI, “SEVİNDİRDİ”…

TOPLADIĞI PARALARLA “SEVGİ” ALDI, “SEVİNDİRDİ”…

Karadeniz Ereğli’de geçtiğimiz günlerde “çocuklar üşümesin” diye iyilik hareketi başlatan gazeteci Seyhan Dikay, bağışlar sayesinde edindiği paralarla satın aldığı giysileri, ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim etti.


Alınan bilgiye göre, S Rota Gazetesi Sahibi Dikay, geçtiğimiz ay “Üşüyen minik ayaklarda bir bot, sırtında bir mont ol” diyerek başlattığı bireysel kampanyanın karşılık bulduğunu söyledi. Edindiğini para ile 60 çocuk için bot ve mont aldığını anlatan Dikay, şöyle dedi:
“Okula giden çocuklarımızın üşümemesi için bu kampanyayı başlattık. Yardımları, Kaymakamlık izniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği kişi ve koşullarda tespit edilen okul idarelerine teslim ettik. Birilerine faydalı olabilmek, insanların ihtiyaçlarını giderebilmek,  bu dünyada kendimizden başka birçok insanın bulunduğunu görebilmek lazım. 2017-2018 Eğitim, Öğretim dönemi yarıyıl tatili bitiminde de okullarımızdaki ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaşıp, onların gururlarını incitmeden bu hediyelerimizi Okul Müdürlerine teslim ettik. Bot ve montlar bu sayede 60 çocuğumuza teslim edildi. İleriki dönemlerde bu tür kampanya ile daha fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.”
Teşekkür etti
Dikay, kampanya süresince destekte bulunanlara da teşekkür ederek şunları kaydetti:
“Başta desteklerini esirgemeyen hayırseverlerimize, Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz’a, okulda girdiğimiz andan itibaren bizi sıcak karşılayan Gazi İlköğretim Okul Müdürü Metin Bozkurt, Dikmen İlkokulu Müdürü Mustafa Atalay ve Müdür Yardımcısı Saliha Sakarya’ya, Köseler İbrahim İzmirlioğlu İlkokuluMüdürü Recep Sağır’a, Okul Müdürü Yardımcısı Osman Özatay’a, kampanyamızın daha geniş kitlelere ulaşmasında desteklerini esirgemeyen Haber Hayat Gazetesi İmtiyaz sahibi Doğan Gönüllü’ye, Hakimiyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Fikri Kapan’a, Önder Gazetesi Sorumlu Müdürü ve Anadolu Ajansı Kdz. Ereğli muhabiri Mustafa Kemal Bektaş’a, Ereğli Fm Haber Sorumlusu Şafak Negüzel ile Ereğli Fm Ailesine, okullara ulaşımımda yardımcı olan Ahmet Naim Çıladır’a teşekkür ediyorum.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran4
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın