Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TİM KURMUŞLARDI; BU KONUDA ÇOK BAŞARILILAR…

TİM KURMUŞLARDI; BU KONUDA ÇOK BAŞARILILAR…

Zehirli yılanı karbondioksit gazıyla yakaladılar


Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, hane halkının da korkmasına neden olan evin içine giren yılan, itfaiye erlerinin müdahalesi sonrası yakalandı.
Edinilen bilgiye göne, Hasanlı köyünde oturan Erdal Orhan, Alaplı Belediyesi İtfaiye birimine “evime yılan girdi” ihbarında bulunarak yardım istedi. Birimde 6 yıl önce kurulan “yılan timi” Yaklaşık bir saat süren arama sonrası yılanı saklandığı yerde buldu. Zehirli olduğunu belirledikleri yılanı karbondioksit içerikli tüpler yardımıyla yakalayarak ormanlık alana bıraktılar. 
TİM, YÜZLERCE YILAN KURTARDI
İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, yılan timi sayesinde yılanları zarar vermeden yakalayarak doğaya bıraktıklarını söyledi. Bugüne kadar yüzlerce yılan yakaladıklarını anlatan Taşkın, şöyle dedi: 
“Son günlerde hemen hemen her gün evlere yılan girdiğine yönelik çok sayıda ihbar alıyorduk. 6 yıl önce yılan timi kurarak ekibimize eğitimler verdik. Yılan yakalamaya giderken çeşitli aparatlar kullandığımız halde çok zorlanıyorduk. Biz de bu nedenle yangın söndürücüleri kullanmaya karar verdik. Karbondioksit gazı havayla birleştiğinde eksi 60-70 derece soğukluk oluşturduğu için yılanları yakalarken bu gazı kullanmaya başladık. Burada aynı yöntemi kullanarak, oda içinde gördüğümüz yılanı ani bir hareketle boynundan yakalayarak etkisiz hale getirdik.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran2
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın