Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TELEVİZYONU KAPATTILAR, AİLECEK KİTAP OKUDULAR

TELEVİZYONU KAPATTILAR, AİLECEK KİTAP OKUDULAR

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, ilköğretim çağındaki çocukları cep telefonu ve tablet gibi iletişim araçları bağımlılığından uzak tutmak için “Televizyonu Kapatıyorum Ailemle Kitap Okuyorum” projesi gerçekleştirildiği bildirildi.
Alınan bilgiye göre, ilçede Nimet İlkokulu’nda ki yöneticiler, çocuk gelişim uzmanlarının dillerinden düşürmediği “iletişim araçlarının çocuk sosyal gelişimine zarar veriyor” yönündeki uyarılarından yola çıkarak proje geliştirdiler.
Öğrenciler, düzenli olarak saat 8:30 -9:00 arasında ailelerinin tüm fertleri ile birlikte aynı anda kitap okudular. O anlarda tüm elektronik araçlar ise kapalı tutuldu.  Proje sene sonuna kadar devam edecek ve her ay sonunda zinciri bozmadan her gün ailesiyle kitap okuyan öğrencilere yine her ay sonunda hediyeler verilecek.
KONTROLÜ DE SAĞLANDI!
Okul Müdür Yardımcısı Suat Karaarslan, bu projeyi rehberlik yürütme komisyonu üyeleri Deniz Erdem Metin Yücel, Tülay Can, Ceylan Aydoğan, Naime Köse ile beraber düzenlediklerini söyledi. Ailelerin ilgi gösterdiğini ifade eden Karaarslan,  ailelerin kitap okuduklarını ispatlamak için her gün öğretmenlerine fotoğraf gönderdiğini bu sayede düzenli olarak kitap okuduklarını kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran6
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
korkmaz Korkmaz

04 Nisan 2019 - 11:58

Tek kelime ile Süper . Başka söze gerek yok. Hâl ortada

Yorum Yazın