Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TELEFONUN ÇEKMEDİĞİ KÖYDE!..

TELEFONUN ÇEKMEDİĞİ KÖYDE!..

Hakkâri’de Jandarma Özel Hareket (JÖH) da görevli olan eşi Kerim Yaşar ile görüşmek için her gün 2 kilometre yol yürüyen Songül Yaşar mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.


Zonguldak’ta, GSM hatları sinyallerinin yetersiz olduğu öne sürülen köyde yaşayanlar, iletişim isteklerinin yerine getirilmesini istiyor.
Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Yukarı Göynük köyünde yaşayan vatandaşlar telefonla görüşebilmek için yüksek noktalara çıkmak zorunda kalıyor. Yurttaşlar, aldıkları binlerce liralık telefonlara rağmen görüşme yapamadıklarını belirttiler. Köy içinde hiçbir GSM operatörü şebekesinin çekmediği iddia edilen köyde, telefonla görüşmek isteyenler ise 2 kilometre yol yürüyerek köyün yüksek kesimlerine çıkarak şebekenin çekmesini bekliyor. 
“Eşimin oğlumuzun büyüdüğüne şahit olmasını istiyorum” 
Eşinin Hakkari’de görevde olduğunu ve köyde telefon çekmemesi sebebiyle oğlunun babasıyla görüşemediğini ifade eden Songül Yaşar, gazetecilere konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“5 yıldır bu köyde yaşıyorum. 2013 yılında bu köye gelin olarak geldim. Bu köyde iletişim sıkıntısı çok fazla, eşim Jandarma özel Harekâtta Hakkâri’de görev yapıyor. Ona görüşebilmek için her gün ben 2 kilometre yol yürüyorum. Eşim oğlunun sesini duymak istiyor duyamıyor, görmek istiyor göremiyor. Çünkü internet, telefon hiç biri yok bu köyde eşim gittiğinden beri annemlerde kalıyorum. Eşimle iletişime geçmem daha kolay oluyor. Köyde sadece iletişim sıkıntısı değil ulaşım sıkıntısı da var. Çocuğum hastalandığında ben köyde deli gibi birilerini arıyorum. Taksi çağıramıyorum telefon çekmiyor. Bir sağlık sorunu yaşadığımda evde tek başına mücadele etmek zorunda kalıyorum. Yetkililerden bu konuda yardım istiyorum. Çünkü eşim 5 yıl daha doğuda görev yapacak. Ben eşimin oğlumun büyüdüğüne şahit olmasını istiyorum.”
Köye akraba ziyareti gerçekleştirmek için gelen gurbetçiler ise yıllardır telefon sıkıntısı yaşadıklarını ve defalarca ilgili kurumlara müracaatta bulunduklarını kaydederek, sorunlarının biran önce giderilmesini istediler. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın