Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TARİH VERMEDİ !

TARİH VERMEDİ !

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın lokanta ve kafeteryalara ilişkin açıklama yaptı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Kabine Toplantısı sonrası açıklama yaptı.

"Korona Virüs sosyal hayatı derinden etkiledi." diyen Erdoğan,1 Marttan itibaren illerin vaka  durumlarına göre okullar açılacak.Köy okullarında yüz yüze eğitim 15 Şubat'ta başlayacak." dedi.Erdoğan'ın açıklamasında  kapalı işyerlerine müjde çıkmadı. Erdoğan , "Vaka durumlarına göre kapalı işyerlerininaçılması üzerinde   planlama yapılacak" şeklinde konuştu.

O AÇIKLAMA;

Bugünkü kabine toplantımızda salgın tedbirlerini yeniden gözden geçirdik. Sahadaki aşı uygulaması belirlenen öncelikler doğrultusunda sürüyor. Koronanın mutasyona uğraması herkes gibi bizim de işimizi zorlaştırıyor. Salgınla mücadelede en kritik hususlardan biri olan yerli aşı çalışmalarını yakından takip ediyoruz.

Bilim insanlarımızın görüşleri yanında milletimizin her kesiminden gelen seslerine kulak veriyoruz.

Köy okullarında 15 Şubat'ta eğitim öğretim başlamasını kararlaştırdık. Vaka artışı yaşanırsa yeniden ara verilebilir. 8 ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacak.

Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek.

Vakaların belirli sayısının altına düşmesiyle esnafımıza yönelik kısıtlamaların kademeli gevşetilmesi takvimini başlatmayı planlıyoruz.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
üzgün1
kızgın1
hayran0
Okullar açılmasın

02 Şubat 2021 - 09:23

Okullar açılmamalı rnBen çocuğumu leylekler ile almadım rn

Yorum Yazın