Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MEVLİT PROGRAMI DÜZENLEDİ

MEVLİT PROGRAMI DÜZENLEDİ

Ereğli’de, Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor taraftar derneklerince, terör saldırılarında şehit olan asker ve polisler için mevlit programı düzenlendi.

Devrim Bulvarı’nda yer alan amfi tiyatroda akşam namazının ardından gerçekleştirilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda daha sonra müftülük görevlilerince ilahiler ve mevlit okundu.

Son günlerde gelen şehit haberlerinden derin üzüntü duyduklarını ifade eden Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, şehitliğin mertebelerin rütbelerin en yükseklerinden olduğunu söyledi.

"Şehitlerimizi biz hiçbir zaman ölen insanlar olarak kabul etmiyoruz" diyen Madenoğlu, şöyle konuştu:

"Onların yüce Mevla’nın katına yükseldiğini orada gerçekten uğruna şehit oldukları yüce değerlerin korunması için bulunduklarını biliyoruz. Bu millet şehitliğe yabancı değildir. Asırlardan beri güzel yurduna göz diken düşmanların karşısında canı pahasına bu vatanı korumuş, birliğimizi, beraberliğimizi, hürriyetimizi, namusumuzu, şerefimizi, bayrağımızı ve istiklalimizi canları pahasına korumayı çok iyi bilmiştir, bundan sonra da iyi bilecektir. Biz diyoruz ki güzel vatanımızda hiçbir zaman şehit haberleri gelmesin. Gencecik yavrularımızın fidanlarımızın toprağa düşmüş haberleri gelmesin, ana babaların ve sevenlerin yürekleri dağlanmasın."

Taraftar dernekleri adına açıklama yapan Ereğli Fenerbahçeli Taraftarlar Derneği Başkanı Serdar Özbek, "Renklerin Kardeşliği" projesi kapsamında son dönemlerde yaşanan terör saldırılarında hayatlarını kaybeden asker ve polisler için mevlit programı düzenlediklerini söyledi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten Özbek, "Ülkeyi yönetenlerin, siyasi partilerin, bir araya gelemediği yaşamımızda kavga ve terörden bıkan biz dört büyük taraftarlar derneği olarak terörü lanetliyoruz. Son günlerde artan terör olaylarında hayatlarını kaybeden fidanlarımız için ülke olarak birlik zamanı diyoruz. Bugünün anlamını ve adını yücelten de bir yıl önce vefat eden adına futbol sezonu düzenlenmiş dürüst adam Süleyman Seba’nın ruhu da şad olsun" diye konuştu.

Etkinlik, şehitler için dua edilmesinin ardından katılımcılara yemek ikram edilmesiyle sona erdi.

Programa Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Timur Özgen, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve taraftar dernekleri başkanlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın