Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Tam bir şifa kaynağı.... Doğal Manda Kaymağı Ereğli’de...

Tam bir şifa kaynağı.... Doğal Manda Kaymağı Ereğli’de...

Kdz. Ereğli ilçesinde inşaat sektöründe büyük projelere imza atan İşadamı İsmail Günay her gün 14 saat çalıştığını ve gün içerisindeki enerjisini manda kaymağına borçlu olduğunu söyledi.

Günay 08.00 ile 22.00 saatleri arasında çalıştığını her sabah bir tatlı kaşığı manda kaymağı ve bal yediğinde gün boyu yorgunluk hissetmediğini söyledi. Günay manda kaymağının kelimenin tam anlamıyla bir şifa kaynağı olduğunu vurguladı.

Karadeniz Ereğli ilçesi Ereylin AVM alt girişine kısa süre önce tamamen doğal tarım ürünlerinden oluşan bir iş yeri açan İsmail Günay, Düzce’de Gölormanı Köyü’nde 780 dönüm arazi üzerine kurulu Taç Tarım’ın yüzde 100 doğal ürünlerini ilçe halkına sunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. 
Taç Tarım Ereğli satış mağazasında bulunan bazı ürünlerle ilgili bilgiler veren İsmail Günay, özellikle manda kaymağının tam bir şifa kaynağı olduğunu vurguladı. Günay gazetemize şu bilgileri verdi; “Ürünlerimizi, Düzce’de Gölormanı Köyü’nde 780 dönüm arazi üzerinde doğal ürünler üretimi üzerine kurulmuş Taç Tarım Çiftliğinden tedarik ediyoruz. 


Manda Kaymağı tam bir şifa kaynağı
Burada ki satış mağazamızda bulunan ürünlerimizden örneğin Manda kaymağımız yüzde yüz doğaldır. Direk makinelerle sağım yapılıp soğuk hava depolarında dezenfektanlı bir şekilde üretim yapılıyor. El emeği göz nuru bir üründür. 
Bu kaymağın faydaları çok fazla. Örneğin sabahları aç karna bal ile birlikte tüketildiğinde gün boyu enerji veriyor. Düzenli kullanıldığında gün içerisinde yorgun hissetmezsiniz. 
Yine düzenli kullanımında sperm sayısını artırır ve çocuk isteyenler için çok faydalı. 
Bebeği olan anneler için çok faydalı. Bebeğin diş çıkartması sırasında oluşan sızıyı diş çıkan yere sürdüğümüzde giderir. Dolayısıyla çocuğun ağrımadan dişi çıkar. 
Bebeklere yedirildiğinde şişkinlik ve gazını alıyor. 
İleri yaşlardaki insanlarımızda böbrek, safra, mesane taşlarını eritip vücuttan atılmasını sağlıyor.
Gelişmekte olan ergenlik yaşındaki çocuklarımızın sivilce ve akneleri cilt maskesi gibi yapıldığında bir hafta gibi kısa bir sürede iyileştiriyor. Yanık izlerini ve ciltteki akneleri tamamen temizliyor. 
Balla birlikte maske yapıldığında vücutta yaşlılık belirtisi olan sarkık noktaları düzeltiyor. 
Mükemmel bir ürün, doğal bir ilaç.  Mesela mide ağrısı olanlar kullandığında, ağrıyı tamamen geçiriyor. 
Şişkinlik Giderici: Süt kaymağı özellikle vücutta oluşan şişkinlikler için ideal bir çözüm yöntemidir. Genellikle kulakta ve ağızda oluşan şişkinler başta olmak üzere vücudun neresinde olursa olsun şişkinlikleri yok eder. Bunun için yapmanız gereken şişkinlik oluşan yere kaymağı kalın bir tabaka şeklinde krem gibi sürmektir. Bu işlemi yaptıktan sonra 20 dakika bekletin ve ılık suyla iyice yıkayın. Düzenli uygulama sayesinde bir haftada inanılmaz sonuçlarla karşılaşacaksınız.

Vücuttaki enzimleri ve kılcal damarları canlandırıyor
Sabahları balla birlikte bir tatlı kaşığı tüketiyorum. Saat 11.00’e kadar kahvaltı yapmıyorum. Benim her gün sabah 08.00 gece 22.00 arası mesaim var ve hiç yorgunluk hissetmiyorum. Ben bu ürünü her kese tavsiye ediyorum. Çiftliğimizin sahibi Tahsin beyde kendisinin orada doğal ürünlerle tedavi olduğunu söylüyor. Tamamen doğal ürünler.
Hayvanlara fabrikasyon yada kimyasal yem verilmiyor. Gölormanı Köyü’nde konaklama imkanı da var. İsteyenler gidip, görsünler. Efteni Gölü’nün hemen kenarında. İnsanlarımız çiftliği, sağım haneyi, mandaları, tavukları gidip görsünler.

Gerçek köy tavuğu Taç Tarım’da:
Orada 100 dönüm araziye 5 bin tavuk yapılmış. O ortamda yetişen tavukları biz burada insanlarımıza çok ucuz bir maliyetle sunuyoruz. X firmasında 25 TL’ye satılan tavuğu biz burada 19 TL’ye satıyoruz. Amacımız burada insanlarımızın ayak alışkanlığını, kalıcılığını sağlamak. Tavuklarımız 120 gün ile 150 gün arasıdır. 120 günden sonra kesime girer. Tamamen doğal yemlerle beslenir. Suluğu ve yemliğine varana kadar tamamen ağaçtır. Tarım bakanlığından lisanslı ve izinlidir. Bazı firmalar antibiyotikli tavukları kesimhanelerden alıyor, köy tavuğu diye satıyor. Kesinlikle soğuk zincirle geliyor ve mükemmel bir ürün. Bir kez yiyen hemen komşularına da tavsiye ediyor. En mutlu olduğum taraf buraya Alaplı’dan bile gelenler var. Köy yumurtamızda mükemmel. Yumurta tavuktan çıktıktan sonra dezenfekte edilerek paketleniyor. Ambalajlanarak satışa sunuluyor. İlaçsız, antibiyotiksiz, doğal yemlerle beslenen tavuklar. Paketlendiği ve son tüketim tarihi üzerinde yazılıdır. Ürünlerimiz 2 günde bir soğuk zincir ile Düzce’den Ereğli’de ki mağazamıza getiriliyor. 

Yüzde 100 doğal Elma Sirkesi kalp krizi riskini azaltıyor
Bu bizim ebil dediğimiz yaban elmasından yapılan bir sirkedir. İçerisinde zerre kadar kimyasal yoktur. 
Kandaki triblastik asit oranı 350’nin üzerine çıktığında kalp krizi riski de yüzde yüz artar. Bu ürün triblastik asiti yerle bir eder, kolesterolü düşürür. İddia ediyorum, belli insanlarda insülini de bıraktırıyor ve şekeri de yerle bir ediyor. Sabahları bir su bardağına üç yemek kaşığı kadar koyun. Üzerine ılık su ilave edilip aç karna içilirse şekeri ve kolesterolü yerle bir ediyor. Doğal ve çok iddialı olduğumuz bir ürün. İnsanlarımız bu ürünleri internette araştırsınlar. Bu yaban elması sirkesidir. Ebil dediğimizi aşsız elma.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo