Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TALEPLERİ İLETTİ

TALEPLERİ İLETTİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’in, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan, Ereğli’ye ilişkin taleplerini revize ettiği bildirildi.
Oda’dan yapılan yazılı açıklamaya göre Keleş, geçtiğimiz Şubat’ta gerçekleştirilen Ekonomik Şurası’nda görüştüğü Hisarcıklıoğlu’na, Ereğli’nin sorunları ve buna ilişkin çözün önerileri içeren dosya ilettiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Kendisinden çözüm noktasında ricacı olduğumuz konular vardı. Bu kez de İlçemiz sorunlarını görüşmek üzere ziyaretimizi gerçekleştirdik. İlk olarak Karadeniz Ereğli Gümrüğü’nün yetkilerinin arttırılarak canlı hayvan, orman ürünleri gibi ticaretimizin gelişmesine katkı sağlayacak işlemlerin ilçemizde yapılabilmesi talebimizi görüştük. TOBB Başkanımızın devreye girmesi ile yakın zamanda talebimizin gerçekleşeceğini öğrendik.
İkinci konumuz da; TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile tüm il merkezlerindeki Endüstri Meslek Liseleri modernizasyonu projesine, Karadeniz Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisemizin de protokole dahil edilmesi talebimiz ile ilgili olarak yaptığımız görüşme de çok olumlu geçti. Talebimiz Rifat başkanımız tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletildi.”
Keleş, Eylül-Ekim 2019’da gerçekleştirmeyi planladıkları “Ekonominin Yıldızları” ödül törenine davet ettiği Hisarcıklıoğlu’nun,  uzun zamandır ilçeye gelmediğini, bu vesileyle programa ‘seve seve katılacağını’ belirttiğini kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın