Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TAKSİCİLER ODA BASTI!.

TAKSİCİLER ODA BASTI!.

Ereğli’de, bir grup taksi esnafı , üyesi oldukları Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın durak konusunda haksızlık yaptığı iddiasında bulunup toplu halde Çetin Apatay Bulvarı’ndaki Oda’ya gitti. Taksici esnafı Adliye Binası önünde kurulacak  taksi durağında haksızlık yapıldığı iddiasıyla Oda Başkanı Cevdet Civelek ile tartıştı.Sert tartışmaların yaşandığı Oda’ya tedbir amaçlı polis ekipleri geldi.

İŞTE O DETAYLAR...

Ereğli’de, Şoförlerv eOtomobilciler Esnaf Odası’nı işgal eden bir grup taksici olayının detayları netleşmeye başladı.

Alınan bilgilere göre, gelen talepler doğrultusunda Ereğli Belediyesi ile Oda yöneticileri, yeni Adliye Binası’nın taşındığı Süleymanlar Mahallesi ile Özel Echomar Hastanesi’nin bulunduğu Çetin Apatay Bulvarı’nda “Taksi Durağı Oluşturulması” konusunda toplantı yaptı.Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın, durukların kurulması yönünde uygun rapor verdiği gelişmelerin ardından iddiaya göre, ilçedeki bazı taksici esnafı duruma itiraz etti ve alınan karar iptal edildi.İptal kararının alınmasında Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek’in neden olduğunu ileri süren taksiciler ise tepki gösterdi.

Başkanlık odasına giren taksiciler ile Başkan Civelek arasında, zaman zaman itişmeler yaşandı. Hakaret içeren sözlerin de sarf edildiği sırada içeri çok sayıda polis girdi.

CİVELEK: “BEN ANLAMADIM!”

Taksicilerin dışarı çıkarılmasının ardından Oda Başkanı Civelek, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki durak yerinin iptalinin Ereğli Belediyesi tarafından yazı ile bildirildiğini, kendisine gösterilen tepkiye bir anlam veremediklerini belirterek, şunları söyledi:“Belediye Başkanı, Adliye Durağı için ’anlaşın yoksa gereğini ben yapacağım’ dedi. Taksici arkadaşlarımızı topladık. Sahil Taksi ile Çınar Taksi Adliye Durağı’nda ikişer araba ile çalışması uygundur denildi. Aynı şekilde Sümer Taksi çalışanlarından da, ’Biz Echomar Hastanesi’nde çalışmak istiyoruz’ talebi geldi.  Taksici esnafının 76’sıi’ hastanenin olduğu ara sokakta durak olmaz’ dedi. Diğer duraklarda bulunan toplam 61 araç ’burada durak olacak’ diyor. Belediye Başkanı, böyle bir kargaşa olduğundan dolayı iki tarafa da durak vermedi. Ben yazımı yazdım. Bunlar belediye başkanının yanına gitmesi gerekirken bana saldırıyorlar. Böyle bir şey yok.”                         

TAKSİCİLER KONUŞTU

Sümer Taksi çalışanları adına konuşan Çetin Köse, özel bir hastanenin yanına durak konulmasına yönelik alınan kararın iptal edilmesine anlam veremediklerini belirterek, “Hastane önünde durak konulması için talebimizi ilettik, görüşmeler oldu, belediye onay verdi. Şoförler ve Otomobilciler Odası’ndan belediyeye yazı veriliyor ve bizim hakkımız iptal ediliyor” dedi.Sahil Taksi adına gazetecilere açıklama yapan Tarık Ersoy ise Süleymanlar Mahallesi’nde hizmete giren Ereğli Adliye Sarayı karşısına Ereğli Belediyesi tarafından durak kurulması için karar çıktığını ve alt yapının yapıldığını öne sürerek, “Bize yer gösterildi, kulübenizi dikin dediler. Yerimizi belirliyorduk geldiler bu çalışmayı durdurdular ve durağı iptal ettiler. Belediye Başkanı dahi onay veriliyor ancak belediyeye evraklar gidiyor ve bizim çalışma yerimiz ortadan kaldırılıyor” diye konuştu.

Taksi duraklarının yöneticilerinin Oda başkan ve yönetimi, sorunun çözülmesi için yaklaşık 40 dakika görüşme yaptı. Sorunun çözülebileceği yönünde ’söz’ alan kalabalık, bir süre sonra dağıldı. Polis, olaylar sırasından ve sonrasında oda içi ve çevresinde güvenlik önlemi aldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo