Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SÜRÜCÜ OLMAK MI? YOKSA!!!

SÜRÜCÜ OLMAK MI? YOKSA!!!

Karadeniz Ereğli’de, kendiliğinden gelişen bir durum sonrası ortaya çıkan görüntüler, bilinç uyandırmak için yapılan bazı ‘sosyal deneylerdeki’ görüntüleri aratmadı. Çöp konteynırdan yola savrularak sürücüleri sor duruma düşüren bir karton kutuya, ‘ne yayalar’ ne de ‘sürücüler’ aldırış etmedi. Taki o kadın sürücü gelinceye kadar…


Ereğli FM muhabirinin haber arası dinlenmek için verdiği mola sırasında balkondan çektiği cep telefonu görüntüsünde, konteynır kenarına bırakılan iki adet orta boy boş karton kutu, rüzgarın etkisi ile hareket etmeye başladı.
Trafik akışının yoğun olduğu Meydanbaşı Yokuşundaki olayda, kutulardan bir tanesi yolun ortasına kadar savruldu. Dakikalarca yol ortasında duran kutu, sürücülere güçlük yaşattı. O sırada oradan onlarca araç ve daha fazlası kadar yaya geçse de hepsi gördükleri duruma kayıtsız kaldı. Hiç kimse yapması çok kolay olan ‘kutuyu yerden alıp çöpe atma’ eylemini gerçekleştirmedi.  Bir motosiklet sürücüsü ise hareket halinde iken (!) ayağı ile kutuyu almaya çalışsa da başarılı olamadı.
VE O ÇIKAGELDİ!
Dakikalar sonra beyaz renkli bir otomobil durdu. Bir bayan sürücü, emniyet kemerini çözerek indiği aracından kutuya doğru yöneldi. Arkasından gelen aracın arka tekerliği altında kalan kutuyu gören duyarlı sürücü, o aracında geri geri gitmesi ile boşa çıkan kutuyu yerden alarak yol kenarına koydu.
İNSANLIK İNSANLIĞI DOĞURDU!!!
Hareketi ile adeta insanlık dersi veren bayan sürücü, tekrar otomobiline binerek uzaklaştı. ‘İyiliğin iyilik doğurduğu’ karma felsefesi (!) ışında ise bayan sürücünün hareketini gören bir yaya da, yol kenarından aldığı kartonu, kenarda duran diğer kutu ile birlikte çöpe attı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
adem adem

08 Ağustos 2019 - 18:27

Oradan biir sürü yaya geçiyor millet birbirin yüzüne tren gibi bakacağınan onu kaldırsaydı.

Selim Korkmaz

08 Ağustos 2019 - 09:29

Millet bitmiş Hiç kimse göründüğü gibi değil

Özge Ipek Koç

08 Ağustos 2019 - 09:29

Helal olsun bayan surucuye malesef kı bız bu kdr duyarsız bı mıllet olduk yazık bıze

Şermin Aydemir Yalçın

08 Ağustos 2019 - 09:28

Kadın sürücü der. Birde hor görürler. Her şeyden evvel insan olmak lazım.

Yorum Yazın