Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Stem Yaklaşımı Eğitimi verildi

Stem Yaklaşımı Eğitimi verildi

Kalkınma Bakanlığı Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Erdemir İlkokulu Tarafından 2018 yılı Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen İlkokullarda Stem Yaklaşımı Eğitimi’nin gerçekleştirildiği bildirildi.


Alınan bilgiye göre, Fırat Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Zülfü Genç tarafından Ereğli Öğretmen Evi’nde Stem odaklı Plan Hazırlama Sistem Okuryazarlığı konularında, öğrencilerine rehberlik edebilmeleri için gerekli pedagojik bilgi ve becerilerinin arttırılması ve stem alanında gerekli yazılım, kodlama ve robotik araçlarının eğitim ortamlarında nasıl kullanılabileceği uygulamalı olarak gösterildi. Uygulamaya Erdemir İlkokulu'nda görev yapan öğretmen ve idareciler katıldı.

Erdemir İlkokul Müdürü Yaşar Çiğer, konuya ilişkin açıklamasında, eğitimlerin yararlı olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“İlçemizde ilk defa ilkokullarda stem eğitimi okulumuz tarafından gerçekleştirilmiştir. İlkokullarda stem eğitiminin öğretmen ve öğrencilerimize heyecan yaratması, eğitim haklarının geliştirilmesi açısından yararlıdır. Bizim bu eğitimimizin diğer okullarda da öncülük etmesi temennisiyle eğitimin gerçekleşmesine katkıda bulunan Kalkınma Bakanlığı Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’na bu PROKED akademiye, eğitimi gerçekleştiren Dr. Zülfiye Gence ve Öğretmenevi Müdürlüğü'ne teşekkür ederiz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın