Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SÖZLEŞMEDE SON DURUM!

SÖZLEŞMEDE SON DURUM!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de kurulu kısa adı ERDEMİR olan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları ile yetkili Türk Metal Sendikası Şubesi arasındaki 4200 işçiyi kapsayan 27. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 4. Oturumunun da tamamlandığı bildirildi.
Sendikanın; ‘turkmetalkdzeregli.org’ internet sitesinde yer alan habere göre, sendikanın Ankara’daki Büyük Anadolu Down Town Otel’de ev sahipliğinde gerçekleştirilen oturumda, 20 madde gündeme alındı.
Erdemir adına Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) yetkililerin bulunduğu masada, maddeler üzerinde yapılan görüşmede, 6 madde üzerinde daha uzlaşma sağlanırken, 14 madde ise bir sonraki oturuma aktarıldı. Kabul edilen 6 madde ile birlikte toplamda uzlaşılan madde sayısı da 39’a yükseldi.
Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Hakan Eskibina, Şube Eğitim Sekreteri Birol Onay, sendikanın Toplu Sözleşme Daire Başkanı Mahsun Turan, Toplu Sözleşme Uzmanı Berna Kavukçuoğlu, MESS Genel Sekreteri Özgür Barut, MESS Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bakan ile MESS yetkililerinin yer aldığı toplantıda 5. Oturumun 17 Aralık’ta yapılması kararlaştırıldı.
Sendikanın haberinde, gerçekleştirilen oturumun sendika üyelerine, teşkilata ve ülkeye hayırlı olması dileğinde bulunuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın