Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SONUÇ BİLDİRİSİ AÇIKLANDI!

SONUÇ BİLDİRİSİ AÇIKLANDI!

“TTK’nın her hangi bir biriminin özelleştirilmesine asla izin vermeyeceğiz”


Zonguldak’ta, kısa adı TTK olan Türkiye Taşkörümü Kurumu’nun özelleştirilmesine ’asla’ izin verilmeyeceği bildirildi.
Genel Maden İşleri Sendikası’ndan (GMİS) yazılı açılmaya göre, Genişletilmiş Başkanlar Kurulu, Genel Başkan Ahmet Demirci başkanlığında olağanüstü olarak toplandı. GMİS Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda tüm yöneticiler hazır bulundu. Toplantı sonrasında açıklanan sonuç bildirisinde, şu görüşlere yer verildi:

Tek ses, tek yürek tüm dostları ve bölge halkını…
“Torba Yasa Tasarısının 58. maddesi; ’Türkiye Taşkömürü Kurumu ile Türkiye Kömür İşletmeleri uhdelerinde bulunan maden ruhsat sahalarını işletmeye, işlettirmeye, bunları bölerek yeni ruhsat talep etmeye ve bu ruhsatları ihale etmeye yetkilidir’ diyor.

Özelleştirmeyi hızlandırmak için yapılan bu düzenleme, sahaları bölerek iş güvenliği ve sağlığını daha da riske sokacaktır. Devlet ruhsat sahibi iken elindeki sahaları yeterince denetleyememiş Soma, Ermenek, Karadon, Kozlu ve diğer maden faciaları meydana gelmiştir. Halen devletin ruhsat sahibi olduğu sahalarda bulunan kaçak ocaklarda insanlar ölmektedir. Ruhsatların devri, denetimleri daha da zorlaştıracak ve yeni iş cinayetlerinin önünü açacaktır.
Biz bunları anlatmaya ve bu düzenlemeye karşı çıkmaya her şart altında devam edeceğiz. TTK’nın her hangi bir biriminin özelleştirilmesine asla izin vermeyeceğiz. Maden işçileri tek ses, tek yürek tüm dostları ve bölge halkıyla birlikte işine, aşına, ülkesinin ve milletinin geleceğine sahip çıkacaktır.

Farklı eylemler hayata geçirilecek…
25 Ekim 2017 tarihinde saat 16.00’da Sendikamız Temsilciler Kurulu toplanacak. Tüm işyerlerimizde işçi arkadaşlarımıza bilgi verilecek. Sivil toplum örgütlerimize, meslek odalarına bilgi verilecek. Zonguldak-Bartın-Karabük kamuoyunu bilgilendirmek için çeşitli etkinlikler yapılacaktır. Yasa Tasarısı TBMM Genel Kurulu’na geldiğinde farklı eylemler hayata geçirilecektir.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın