Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Son yolculuğuna uğurlandı

Son yolculuğuna uğurlandı

Karadeniz Ereğli`de yaşamını yitiren Erdemir Teknikerler Derneği işletmecisi Yüksel Turhan, son yolculuğuna uğurlandı.


Alınan ilgiye göre, Turhan için ilk tören Erdemir Erdemir Teknikerler Derneği lokali önünde gerçekleştirildi.
Erdemir Teknikerler Derneği Başkanı Gürkan Çaylı, dernek lokali önünde yaptığı kısa konuşmada, “Yüksel abi çok değerli bir büyüğümüzdü. Hepimizde çok ayrı bir yeri var. Derneğimiz çok büyük bir kayıp içerisinde. Allah gani gani rahmet eylesin. 20 yıldır camiamıza, derneğimize emek veren bir büyüğümüzdü. Allah nur içinde yatırsın, tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyorum. Şahsım adına, dernek yönetimi ve Erdemir camiası adına buraya kadar geldiğiniz, üzüntümüzü paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

CENAZE NAMAZI
Hatip Sokak’taki evinin önünde helallik alındıktan sonra Hatip Camisi’nde ikindi namazını müteakip ve halen cezaevindeki kardeşi Metin Turhan’ın da katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından şehir mezarlığında defnedildi.
Namaz öncesi tabut başında bulunan kardeşleri ve yakınları taziyeleri kabul etti. Halen cezaevinde bulunan ve özel izinle güvenlik önlemleri alınarak Ereğli’ye getirilen kardeşi Metin Turhan da cenazede hazır bulundu. Kardeş Turan, bir ara gözyaşlarını tutamayarak tabuta dönüp gözlerini sildi. Cenaze namazı öncesi kısa bir açıklama yapan Turhan güvenlik önlemlerine de dikkat çekerek, zamanının sınırlı olduğunu, mezarlıkta babasının mezarı başında dua ettikten sonra kısa bir süre evde kalacağını ve cezaevine döneceğini belirterek herkese teşekkür etti.

-KATILIM-
Kalabalık bir cemaatle kaldırılan Turhan’ın cenazesine Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın