Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON MECLİS TOPLANTISI

SON MECLİS TOPLANTISI

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantılarının birincisi, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal Başkanlığında, Atatürk Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, toplantıda yaptığı konuşmada, Belediye Meclisi’nin iki gün süreceğini belirterek şunları söyledi:
“2014 yılı ile 2019 yılları arasında çok güzel hizmetlere imza attık. Yeterli mi? Ben hiçbir zaman yeterli görmem. İnsanın yaşadığı, toplum olduğu yerde yapılan hizmetler hiçbir zaman yeterli olmaz, her zaman talepler, hizmetler değişir. Dünyanın nereye gittiğini çok iyi düşünüyorum. Bundan yıllar önce belediye başkanlığı demek bina yapmak demekti. Bugün bina yapmaktan ziyade yumuşak faktörler dediğimiz yere gidiyor. Bir yerde gördüğünü yapmaktan ziyade talep odaklı bir yere gidiyor. Bu dünyayı en güzel bizler algılıyoruz.

Beş yıldır sizlerle beraber çalıştık. Güzel günlerimiz oldu. Kolay değil tam altmış ay. Altmış ay içinde tam beş seçim yaşadık, onbeş temmuz olayı yaşandı. Bütün bunlara rağmen aramızda sevgi, saygı sınırlarını taşan kavgalarımız olmadı. Fiziksel kavgalar, özür dilenecek olaylar olmadı. Bu ortamda olabilirdi. Seçimler var, darbe girişimleri var. Buna rağmen altmış aydan sonra yarın hepimizin birbirinin yüzüne rahat bakabileceğimiz, evlerine misafir olabileceğimiz, sokakta karşılaştığımızda abi bir çayımı içer misin, doktor bey bir çayımızı içer misin der. Bunlardan mutlu olurum.

Hangimiz hangi görevde oluruz bunu Allah bilir. Göreve tekrar geldiğim zaman 31 meclis üyemiz var. 31’iniz de benim kardeşimsiniz. Meclis üyelerim gibi size aynı saygıyı, sevgiyi gösteririm. Kapım her zaman açık. Meclis üyesi gibi görüşlerinizi ilçe için paylaşabilir, destek olabilirsiniz. Başkanım bu yanlış diyebilirsiniz. Bu altmış ayda görüşmediğimiz sıklıkta belki de önümüzdeki günlerde görüşeceğiz.”

GRUPLARDAN VEDA KONUŞMALRI
Uysal’ın konuşmasının ardından söz alan CHP Grup Sözcüsü Şerif Sertan Ocakcı, “2014’ten bu yana yaptığımız her kavga siyaseten değil, Ereğli içindi. Birlikte kararlar aldık. Birbirimize de girdik. Ama bu meclis çatısı altındaydı ve Ereğli içindi. O yüzden bizler müsterihiz, sizler de müsterih olun. Bütün belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Beş yıl boyunca yoğun çalışmalar yaptık. Birbirimizi kırdığımız da olmuştur. Hepimiz biliyoruz ki bu şahsi mesele değil, Ereğli meselesiydi” dedi.
Ocakcı, kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Hasan Kaan Arslan’a Allah’tan Rahmet dilediğini, ailesine sabırlar dilediğini söyledi. Uysal da bunun üzerine Hasan Arslan’ın özel bir insan olduğunu ve erken yaşta kaybedildiğini belirterek, “biz Hasan kardeşimizin adını bir yerde yaşatmayı düşünüyoruz, önerileriniz olursa adını da yaşatalım” dedi.”

Toplantıda Ereğli Belediyesi’nin beş yıllık çalışmalarının anlatıldığı video gösterisi gerçekleştirildi.
Ereğli Belediye Meclisi’nde görev yapan üyelerin tamamının görev süresi 31 mart seçimleri ile sona erecek. Mecliste sadece CHP grubundan Fikret Fota’nın yeni dönemde adaylığı bulunuyor.  Toplantıda AK Partili üyelerin ve Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın 27. Sıradan seçilmenin zorluğuna ilişkin şaka yollu takılmasına cevap veren Fikret Fota “Arkadaşlar, ben zorların adamı oldum” dedi. Bunun üzerine üyeler, “bu sefer bayağı zor oldu” deyince, Fota şunları kaydetti:
“2014 yılında 14. Sıradan meclise seçildim. En son ben seçildim. AKP iktidarında iki kez listeyi delerek encümene girdim. Üçüncüyü gösterseler yine girerdim. Ben tüm arkadaşlardan memnunum. Şu anda 27. Sıradayım. Ben inanıyorum 31-0 yapıp oraya yine gireceğim.” dedi.
Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ‘ın “Zaten 28 üye var. Sondan ikiye yazmışlar. Diğerleri zaten kontenjan adayı” demesi üzerine Fota, “Ben yerimden memnunum” diyerek cevap verdi.

GÜNDEM MADDELERİ
Toplantıda AK Parti grubunun teklifi üzerine, Yukarı Beyçayırı Sokak’ın isminin “Hasan Arslan Sokak” olarak değiştirilmesi ek gündem maddesi olarak birinci sırada ele alındı. 
İsim değişikliğinin komisyona gönderilmesine gerek görülmeden doğrudan el kaldırmak suretiyle yapılan oylamada, Hasan Kaan Arslan’ın isminin Yukarı Beyçayırı Sokak’a verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
İlçenin Müftü Mahallesi eski terminal alanında Kent Meydanı, Yeraltı Otoparkı ve İbadet Alanı imar planı değişikliğine askı müddeti içerisinde yapılan itirazın görüşülmesine ilişkin gündem maddesi imar komisyonuna havale edildi.
Süleymanbeyler Köyündeki Ereğli Belediyesi içme suyu arıtma tesisinden branşman hattı bırakılan köylere içme suyunun arıtma maliyetinden verilmesi ve verilecek olan suyun ton fiyatının belirlenmesine ilişkin belediye başkanına yetki verilmesi konusu da Plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
2014-2019 dönemi Ereğli Belediye Meclisi’nin son toplantısının 7 Mart Perşembe günü saat 10.00’da gerçekleşeceği bildirildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın