Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON GÜNLERDE OKUYACAĞINIZ BELKİDE EN GÜZEL HABER!

SON GÜNLERDE OKUYACAĞINIZ BELKİDE EN GÜZEL HABER!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


5 yıldır güneşe hasret ALS hastası kadın, özel bir girişimle getirildiği mesire alanında ‘hayatın’ keyfini çıkarttı… Yaşadığı mutluluk ise görülmeye değer cinstendi…
 Düzce’de yaklaşık 10 yıldır ALS hastalığıyla mücadele eden 35 yaşındaki Özlem Yarıcı Özalkan, Düzce Valisi ve Belediye Başkanı organizasyonu ile mesire alanını gördü. Ambulansla getirilen ve bağımlı olduğu yatağıyla mesire alanının çimlerinde kurulan özel alana gelen kadın, mutluluğunu annesi ile birlikte geliştirdikleri özel alfabe ile dile getirdi. 10 yıldır ALS otonöron hastalığı ile mücadele eden 5 yılını ise yatağında geçiren Özlem Yarıcı Özalkan, özel kurulan alanda bağlı olduğu solunum cihazları ile mesire alanının keyfini çıkarttı. 
10 yıldır ALS otonöron hastalığı ile mücadele eden 5 yıldır ise yatağa bağımlı olarak yaşamını sürdüren Özlem Yarıcı Özalkan, hastalığa yakalandığı günden bu yana güneş yüzü görmedi. Genç kadını temiz hava ve doğa ile buluşturmak için harekete geçen Vali Zülkif Dağlı, Özalkan’ı ailesi ile birlikte Güzeldere’ye götürdü. 
Özlem’in doğa ile buluşmasını sağlamak için düzenlenen Güzeldere Şelalesi gezisine Belediye Başkanı Dursun Ay da katıldı. 
Vali Zülkif Dağlı, Özlem’in 5 yıldır yatağa bağlı olarak evde yaşamak zorunda kaldığını ve sadece evinin tavanını gördüğünü söylerken, gözleri ile işaret yöntemi ile okuduğunu ve iletişim kurabildiğini söyledi. Dağlı, “İhtiyaç sahibi insanları düşünen bir kızımız. Bu manada Afrika’da 5 tane su kuyusu açtırdığını öğrendik. Kızımızın sosyal medyayı çok güzel bir şekilde kullandığını, çocuk kitapları yazdığını öğrendik. Tabi bize düşen kızımızı bir nebze olsun rahatlatmak. Kırlarda, yağmurla, doğayla buluşturmak için böyle bir faaliyeti yaptık. En büyük talebi buydu bizden. Bu da bizim için çok küçük bir talep” dedi. 
Özlem Yarıcı Özalkan’ı daha önce Gölyaka Kültür Park’a götürdüklerini söyleyen Vali Dağlı, “Bundan sonra nereye gitmek isterse emrine amadeyiz” dedi. 
Belediye Başkanı Dursun Ay ise, yatağa bağımlı yaşamasına rağmen mutlu olduğunu dile getiren, başardığını söyleyen Özlem Yarıcı Özalkan’ın durumundan ders çıkarılması gerektiğini belirtti. 
Özlem Özalkan, göz işaretiyle ve annesi ile geliştirdikleri özel alfabe vasıtasıyla bu geziden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Hasta olmadan önce en sevdiği yerlerden biri olan Güzeldere’ye her hafta geldiğini belirtti. 
Anne Perihan Özalkan ve baba Cihan Özalkan 12 yaşında bir kızı olan genç kadının 10 yıldır ağır bir hastalıkla mücadele ettiğini söylerken, 5 yılını yatakta geçirdiğini belirterek, ALS hastalığının zor bir hastalık olduğunu dile getirdiler. Anne Perihan Özalkan, “Kızım 10 yıl önce rahat rahat işlerini yapabiliyordu. Tedavisi olmayan bu hastalığa yakalandıktan sonra ise hayatı ve hayatımız tamamen değişti. Zor bir hastalığı var. Bütün zamanımı kızımla geçiriyorum. Onunla gülüyor onunla ağlıyorum. Allah kimseyi evladı ile imtihan etmesin” dedi. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın