Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Sokak köpekleri ölüme terk edildi iddiası!

Sokak köpekleri ölüme terk edildi iddiası!

Hayvan barınağında sokak köpekleri ölüme terk ediliyor!.


Tosya Belediyesi tarafından Mezbahane yanına yapılan Sokak Hayvanları Tedavi ve Karantina Merkezi çevresine bırakılan yüzlerce sokak hayvanı, soğuk havada aç bırakılarak ölüme terk edildikleri öne sürüldü.
İsmini vermek istemeyen bir kişi, gazetecilere konuşmasında, telle çevrili alanda bekleyen sokak hayvanlarına kendi imkanlarıyla yemek götürdüklerini söyledi. Alanda bulunan bazı barınma gereçlerini de kendisinin yaptığını ifade eden kişi, şunları kaydetti:
“Her gün buraya gelerek kendi imkanlarımla burada aç ve susuz şekilde bekleyen bu köpeklere yiyecek getiriyorum. Şu görmüş olduğunuz derme çatma kulübeleri de ben yaptım. Ne yapayım pek olmadı ama elimden gelende bu. İç kısımlarına evden getirdiğim battaniyeleri serdim. Üst kısımları da bu soğukta üşümesinler diye bir şeylerle kapatmaya çalıştım. Buraya kulübe yapılması için birkaç defa ilçe kaymakamına gittim fakat daha bir sonuç alamadım. Kaymakam bey Belediye Başkanı ile görüşüp buraya kulübe yapılmasını rica ederim dedi fakat halen beklemekteyim. Burada soğuktan ve açlıktan her gün birkaç köpek ölmekte. Tosya halkına seslenmek istiyorum ne olur bu hayvanlara yardım edin. Yazıktır, günahtır köpekleri aç ve susuz bu soğuk günlerde dışarıda bırakmayın.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın