Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞOK İFADELER!

ŞOK İFADELER!

Babasını öldüren Ömer Keskin, "Babam sürekli annemi tehdit ediyordu. Şuurumu kaybettim. Sanki robot gibiydim" dedi.


ZONGULDAK

Zonguldak’ta, öz babasını 14 bıçak darbesiyle öldüren kişi, hakim karşısına çıktı.
Edinilen bilgiye göre, Ömer Keskin (23), Zonguldak-Ereğli karayolu Kandilli mevkisinde geçtiğimiz yıl Aralık’ta, manav dükkanına gelerek 64 yaşındaki babası Hasan Keskin ile önce tartıştı, ardından yanında getirdiği bıçakla babasını öldürdü. Jandarma ekipleri Ömer Keskin’i yakalayarak gözaltına aldı.
Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Ömer Keskin’in yanı sıra ailesi de hazır bulundu. Epilepsi hastası olan Ömer Keskin, "Kasten Öldürme" suçundan yargılandı.

"ANNEMİ ÖLMÜŞ GİBİ GÖRDÜM"
Mahkemede babasının tehdit telefonları açması üzerine baygınlık geçiren annesinin fenalaştığını anlatan Ömer Keskin, olaydan iki gün önce de başka bir eve taşındıklarını söyledi. Olay günü ise kahvehaneye gitmek için evden çıktığını ifade eden sanık Keskin, şunları kaydetti:
"Daha önce aynı evde kalmış olmamıza rağmen, babam ’bu evi yakarım’ demişti. Babam annemi tehdit ediyordu. Anneme ’bu evi yakarım’ demişti, tehdit etmişti. Annem de aynı evde kalamam deyince olaydan iki gün önce taşınmıştık.
Ayrıca olay günü de annemi telefon ile aramıştı. Annem telefon görüşmesi sonrası fenalaşarak bayılmıştı. Yerden kaldıramadım. Annemi ölmüş gibi gördüm. Sonra ambulansla hastaneye götürdüler. Ben bunun sorumlusu olarak babamı görüyordum. Ben bir anlık sinirle gittim. Şuurumu kaybettim. Kahveye gidiyorum diye çıktım evden. O gözümün önüne geldi. Sanki robot gibiydim. Babama kaç bıçak darbesi vurduğumu hatırlamıyorum. Her şey bir anda oldu bitti. Parmaklarımı bıçak kesmiş. Onu bile fark etmedim.”

’ZEKA YAŞI 13, İQ SEVİYESİ 50’
Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nden alınan raporda sanığın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi. Bunun üzerine rapora itiraz eden sanık avukatı, sanığın çocukluğundan itibaren Ereğli Devlet Hastanesi’ndeki tahlil ve tedavilerine ilişkin raporlarının incelenmesini istedi. Sanık avukatı, sanığın askerliğini yapmadığını, İQ seviyesinin 50 olduğunu ve 2007 yılındaki raporda da zeka yaşının 13 olduğunu belirtti. Sanık avukatı, epilepsi hastalığı nedeniyle beyin hücreleri zarar gören sanık Ömer Keskin hakkında Adli Tıp’tan kat’i raporu talep etti.
Mahkeme heyeti, sanığın cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığı yönünde her türlü şüphenin giderilmesi amacıyla gözlem altına alınıp alınmaması konusunda Adli Tıp’dan ön rapor alınmasını istedi. Sanığın ön raporda gözlem altına alınması gerektiğinin belirtilmesi durumuna göre Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmesine karar verildi. Sanığın kuvvetli suç şüphesinin bulunması sebebiyle tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın