Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SİVİL KIYAFETLE DENETİM !.

SİVİL KIYAFETLE DENETİM  !.

İlçe Kaymakamı Çorumluoğlu," Böyle giderse açılan iş yerleri yeniden kapanır" dedi.


Ereğli FM’de yayınlanan “Fikri Kapan ile Burada Konuşalım” programının canlı yayının konuğu olan Kdz.Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Normalleşme süreci ve Ereğli” konulu söyleşide önemli açıklamalar yaptı.

 

Bir dönem günlük 350 vakaları gören ve yoğun bakım doluluk seviyesine ulaşan Ereğli’de, geriden kalan aylara oranla daha iyi bir noktaya gelinmiş olunsa da, Korona Virüsün sabahtan akşama bütün değerleri değiştirdiğine dikkati çeken Çorumluoğlu, “20 gün önce Ereğli’de günde 0 vaka gördük. Son 3 gündür ise ilçedeki vaka artışı Zonguldak Merkezinden daha fazla.  Zonguldak’daki  mutand vakalarının  çoğunluğu da Ereğli’de. Servisler ve yoğun bakım sayılarımız yeniden arttı.” dedi.

SİVİL KIYAFETLE DENETİM !.

Normale dönüş sürecinin ardından dün akşam saatlerinde Ereğli’de sivil kıyafetle denetim yaptığını belirten Çorumluoğlu, gördüğü tablonun kendisini üzdüğünü söyledi. Çorumluoğlu,  “Yüzde 50 kapasite ile çalışacak restoranlara baktım, yine dip dibe masalar var. Ders almamışız, üzüldüm. “dedi.                                                                                               

BÖYLE GİDERSE YENİDEN KAPANIR

Denetimleri sırasında gördüğü manzaraya ilişkin  “1 müşteri fazla alacağım diye işi başa döndürmeye kimsenin hakkı yok” değerlendirmesi de yapan Çorumluoğlu “Bir insanın aç gözlülüğü  bütün şehre zarar verecek. 1 senedir kazanamadığınız parayı, bir haftada kazanamazsınız. Dün bir işyerine girdim, iş yeri sahibinin maskesi yok.Masalar dip dibe. Böyle gidersek açılan işyerleri tekrar kapanır. Rahatlayan şehirler de 15 gün sonra sıkıntı yaşanabilir. İnşallah 15 gün sonra bu tabloyu tersine çevirelim  ama böyle gidersek bunu yapamayız.” şeklinde konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün4
hayran2
gülücük1
şaşkın0
kızgın0
Sebahattin ozarslan

06 Mart 2021 - 08:12

Marketler dolu bankalar otobüsler dolu niye kahvelerde okey pisti oynatmiyirsunuz zaten 4 kişi oynuyoruz lütfen oyunlar serbest yapalım elmatepe den

Servet acar

04 Mart 2021 - 08:56

Sahildeki cafeleri görüntüleyip videosu inu çekip hatta çarşı içindeki lokantaları videosunu resmini çekip kaymakam beye göndereceğiz ereğli halkı olarak

Yorum Yazın