Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

CANLI YAYINDA KONUŞULDU !.

CANLI YAYINDA KONUŞULDU !.

Uzman Klinik Psikolog Nur Küçük, Ereğli FM`e konuk oldu.


Ereğli FM’de yayınlanan Arzu Tekin’in hazırlayıp sunduğu Arzu ile Devri Alem programının canlı yayın konuğu olan Uzman Klinik Psikolog Nur Küçük, 1 yıldır devam eden pandemi sürecinin yaşamsal değişiklikleri beraberinde getirdiğini söyledi.

Çocuklar için uzaktan eğitimde en önemli unsurlardan birinin ortamda fazla uyaran olmamasına dikkat edilmemesi olduğunu vurgulayan Küçük, uzaktan eğitim süresinde kulaklık kullanması ve gözün kayabileceği (pencere kenarı gibi) yerlerden uzak durulması bile önemli bir detay.” dedi.

Çocuklardan ziyade bu dönemde anne babalar da sürekli ara vermeden çalışıp, tükenene kadar üretmeye çalışmak yerine kendilerini gerektiği zaman dilimlerinde mola vermeli .” diyen Küçük, “Kaygı ve stres var olan başarıyı etkiler. Kötü senaryo var olan kaygıyı arttırıyor. Önemli olan olumsuz düşüncelerinizi  değiştirmek. Ailemizin sizi destekliyor, çabayı takdir etmek önemli.” şeklinde konuştu.

Küçük, “Çocuklar duygularını ifade etmekte zorlanabilir, onlara iyi dinlemek, anlamak  gerekir. İletişimde anlaşıldığınızı hissetmek ve hissettirmek birbirinize   güven duymak demektir. Çocuklar duyguları sünger gibi çekiyor. Duyguları dillendirmek, duygu paylaşımı aile içinde son derece önemli ”dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük6
hayran4
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo