Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞİŞELERİ TOPLUYOR, BOYUYOR… SONRA ONLARI BAKIN NE İÇİN SATIYOR…

ŞİŞELERİ TOPLUYOR, BOYUYOR… SONRA ONLARI BAKIN NE İÇİN SATIYOR…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de 71 yaşındaki emekli Öğretmen Nezihe Turan, geri dönüştürdüğü cam şişeleri ‘Aborjin’ yöntemi ile boyayarak sattığını, gelirini ise lösemili kişilere aktardığını bildirdi.
Turan, bir konser etkinliğinde renkli şişelerin satışını yaptığı sırada Ereğli FM’e açıklamasında, lösemili bir çoğun haberini gördükten sonra o ve onun gibilere yandım etmek istediğini söyledi. Yaklaşık bir ay süresince geri dönüştürmek için topladığı cam şişeleri özel bir teknik ile boyadığını anlatan Turan, şöyle dedi:
“Şişelere, anlamlı bir iş için can vermek istedim. Bunu, lösemili çocuklar yararına yaptım. Buradan elde edilen gelirin tamamı onlara verilecek. Su ve gazoz şişelerini atmayarak biriktirdim. Onları gece saatlerine kadar boyayarak can verdim. Burada ise satarak hem geri dönüşüme dikkat çekiyorum hem de gelirini hayırlı bir iş için kullanıyorum.
3 hafta için 21 adet şişe boyayabildim. Bu gecemi ve gündüzümü aldı. Biraz zahmetli bir işlem, Avusturyalıların kullandığı ‘Aborjin’ boyama şekli uygulanıyor. Ahşap boyalı kullandım. Daha öncede boyadığım şişeler var ancak ilk kez satışını yapıyorum. 4 Şubat’ta bir gazetede lösemi hasta bir çocuğu gördüm. Haberde ‘yardım çağrısı’ yapılıyordu. Bende can verdiğim şişeleri satarak, satış gelirinin tamamını bu insanlara kullanmak için böyle bir şey yaptım.”
Nezihe Turan ayrıca, eserlerden satın almak isteyenlerin sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta “Nezeh Turan” sayfasından kendisine ulaşılabileceğini sözlerine ekledi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
Murat Turan

05 Mart 2019 - 10:28

İnşallah ihtiyaç sahiplerine faydalı olur. El emeği göz nuru emeklerinize sağlık.

Yorum Yazın